Stoisz przed decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniej bramy wjazdowej oraz garażowej? Zobacz, jakie modele obecnie wybierane są najczęściej i czym się one charakteryzują!

Brama wjazdowa na posesję

Brama prowadząca na posesję powinna być przede wszystkim wytrzymała i trwała, ale również prosta w obsłudze, ponieważ dzięki temu będzie można łatwo ją otwierać i zamykać.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się bramy wjazdowe o konstrukcji przesuwnej, ale warto też wskazać, że nadal w sprzedaży znajdują się bramy skrzydłowe rozwierane. Na co warto się zdecydować?

Przesuwna brama wjazdowa

W przypadku konstrukcji przesuwnej brama najczęściej wyposażona jest w jedno skrzydło, które następnie jest przesuwane w lewo albo w prawo, aby otworzyć wjazd. Wobec tego montaż takiej bramy jest możliwy jedynie w sytuacji, gdy po boku wjazdu dostępna jest przestrzeń na skrzydło.

Rozwierana brama wjazdowa

Drugim rozwiązaniem będzie wybranie bramy rozwieranej z dwoma skrzydłami. Takie bramy są najczęściej montowane wtedy, gdy wykorzystanie modelu przesuwnego nie jest możliwe. W tym przypadku nie trzeba już dysponować przestrzenią po boku bramy, więc można zamontować ją też wtedy, gdy jest ona wpuszczona w działkę.

Brama garażowa

Przy wyborze odpowiedniej bramy garażowej trzeba będzie przede wszystkim wziąć pod uwagę miejsce parkowania pojazdu. Obecnie w wielu domach wykorzystuje się garaże wbudowane, w bryle budynku, ale również garaż może być osobnym pomieszczeniem wolnostojącym.

Gdy garaż ma być umieszczony w bryle budynku, wtedy bardzo ważne jest jego odpowiednie zaizolowanie termiczne. Wobec tego brama musi być wtedy ocieplona, by nie powodowała nadmiernej ucieczki ciepła z pomieszczenia. W przypadku garażów wolnostojących nie ma to już tak dużego znaczenia, chyba że są one ogrzewane.

Obecnie najczęściej używane są trzy rodzaje bram garażowych. Co wybrać?

Brama garażowa segmentowa

To najpopularniejszy model, gdy chodzi o bramy Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/oferta/bramy-garazowe/ to miasto, gdzie można je również zamówić. Składają się one z płaszcza, który jest zbudowany z łączonych ze sobą segmentów. W trakcie otwierania brama wsuwa się do garażu. Tego typu bramy wyróżniają się bardzo dobrym poziomem termoizolacji.

Brama garażowa uchylna

Taki model jest wyposażony w jedno usztywnione skrzydło, najczęściej z blachy. Jest ono wysuwane na zewnątrz i potem wsuwane do garażu. Ważne jest więc, aby przed garażem znajdowała się przestrzeń do wsunięcia skrzydła. To tańsza opcja w stosunku do bram segmentowych.

Brama garażowa rozwierana

Zbudowana z dwóch skrzydeł, które są otwierane na zewnątrz. To niedrogi model bramy, lecz jest ona czasochłonna w obsłudze i kłopotliwa zimą.