Alergie to prawdziwa zmora XXI wieku. Potrafią wkradać się do naszego życia podstępnie, nagle, niespodziewanie. To, że nie urodziliśmy się alergikami wcale nie oznacza, że w przyszłości nimi nie zostaniemy. Tak było w moim przypadku. Alergia dała o sobie znać dopiero po studiach. Każdy, kto zmaga się z alergią wie jak bardzo potrafi dać w kość. I mimo, że życie z nią bywa męczące i uciążliwe, to jednak jest możliwe. Wystarczy tylko znaleźć sposób na nową „przyjaciółkę”. Nie zawsze trzeba biec do lekarza po receptę na leki przeciwalergiczne, wiele z nich możemy kupić w każdej aptece bez recepty jak np. Allegra lek.
Co może nas teraz uczulać?
Alergie mają wiele twarzy. Każdego z nas może uczulać coś zupełnie innego. Jedni źle reagują na pyłki roślin i drzew. Innych uczula domowy kurz, a jeszcze innych sierść czworonogów. To, że teraz mamy jesień nie oznacza, że alergia da nam spokój. Aż taka łaskawa to ona nie jest. Owszem, pyłki roślin są teraz w stanie uśpienia, ale aktywne są inne „stwory”. Wystarczy, że jesteśmy uczuleni na pleśń i roztocza, a wszystko dopiero się zacznie. Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, rzadziej otwieramy okna i tym samym mniej wietrzymy nasze mieszkanie. Ciepłe pomieszczenia o zwiększonej wilgotności to raj dla roztoczy. Mikroskopijne pajęczaki obecne są na meblach, w łóżkach, dywanach i na rozmaitych bibelotach. Jeśli jesteśmy uczuleni na roztocza, nasza skóra wyraźnie nam to pokaże. Stanie się zaczerwieniona i będzie intensywnie swędzieć. Do tego możemy borykać się z wiecznym katarem, który nie musi świadczyć o przeziębieniu, a o alergii właśnie. Czasami dojdą do tego ataki duszności i kaszlu.
Co możemy zrobić?
Poza częstym i systematycznym wietrzeniem mieszkania, należy pozbyć się z domu wszelkich bibelotów, na których może gromadzić się kurz: wiklinowych koszyków, suchych bukiecików, itp. Unikać należy poduszek i kołder puchowych, a także wełnianych koców. Dobrze jest zrezygnować z dywanów czy grubych narzut na łóżko. Książki czy zabawki należy trzymać w zamkniętych szafkach, szufladach lub pojemnikach. W domu powinno być sucho i chłodno, bo w takich warunkach roztocza się nie rozmnażają.
Biorąc pod uwagę fakt, że alergia może być obciążająca dla organizmu, warto zadbać o wzmocnienie odporności. Tylko wzmocniony i odpowiednio funkcjonujący układ immunologiczny jest w stanie radzić sobie z męczącymi objawami alergii. Dobrze jest więc zadbać o regularne przyjmowanie witaminy C, a także o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Nie zaszkodzi przyjmowanie cynku i kwasów omega 3.
Allegra – lek, który szybko działa
W domowej apteczce warto mieć Allegra lek. Przyjmowanie tegoż leku pozwala złagodzić dolegliwości i tym samym prowadzić normalne życie. Allegra zapobiega również następstwom i powikłaniom przewlekłego nieżytu nosa, takim jak: blokada nosa, zapalenie zatok, zapalenie ucha, utrata węchu. Allegra szybko uwalnia od objawów alergii, zwłaszcza takich jak zatkany nos, katar, kichanie, łzawienie i zaczerwienienie oczu. Tabletki Allegra są naprawdę silne w swoim działaniu i co ważne – można je kupić bez recepty. Oczywiście wcześniej dobrze jest skonsultować się z farmaceutą tak, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Więcej o alergii i leku Allegra dowiesz się tutaj: http://www.alergia-allegra.pl/
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.