Nie jest tajemnicą, że piękny i nieskazitelnie biały uśmiech jest najlepszą wizytówką każdej z nas. Na pewno przyznacie mi rację, jeśli powiem, że białe zęby podnoszą naszą atrakcyjność, a także powodują, że my same czujemy się bardziej pewne siebie. Niestety bardzo często zaniedbania dnia codziennego powodują, że nasz uśmiech zamiast olśniewać, pozostawia wiele do życzenia. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej, do tego spożywanie produktów barwiących, zwłaszcza czarnej herbaty, kawy, czerwonego wina powodują, że nasze zęby stają się nieestetyczne i przebarwione. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że w każdej chwili możemy przywrócić biel naszym zębom. Co najważniejsze, nie musimy wydawać przy tym wszystkich oszczędności. 

Jakoś nigdy nie byłam zwolenniczką inwazyjnego wybielania zębów. W większości przypadków powodują one bolesną nadwrażliwość na długie lata. Na tak byłam za to w kwestii produktów wybielających, które bez problemu można dostać w każdej aptece lub drogerii.

Zęby wybielić możemy na wiele sposobów. Osobiście odradzam wam sięganie po sodę oczyszczoną, która za czasów naszych mam była numerem jeden w przywracaniu zębom bieli. Dziś prawdziwą furorę robią takie produkty, jak:

PASKI WYBIELAJĄCE

Największą zaletą tego typu produktów jest wygoda ich używania i możliwość zastosowania w każdej sytuacji. Paski wybielające nie należą do produktów drogich i na pewno przynoszą zadowalające efekty końcowe. Kuracja wybielająca przy pomocy pasków jest całkowicie bezpieczna. Takie paski usuwają nalot organiczny, jak również przebarwienia spowodowane przez nikotynę, czerwone wino, kawę i herbatę. W jaki sposób używać pasków wybielających? Najlepiej umieszczać je na zębach raz lub dwa razy dziennie (w zależności od potrzeb) na około 30-60 minut. Pierwsze efekty powinnyście zauważyć już po 3 dniach. W celu utrwalenia takiej kuracji wybielającej zaleca się unikanie spożywania produktów barwiących.

Colgate - pasta wybielająca zęby (źródło: www.colgate.pl)

Colgate – pasta wybielająca zęby (źródło: www.colgate.pl)

PASTA WYBIELAJĄCA ZĘBY

Wybielające pasty to bez wątpienia moje ulubione produkty, które pomagają przywrócić zębom dawną świetność. Może i nie przynoszą pożądanych efektów z dnia na dzień, jednakże stosowane regularnie potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Oczywiście pasta wybielająca zęby, paście nierówna. Ja wypróbowałam już większość tego typu produktów i z ręką na sercu mogę wam polecić te oferowane przez Colgate. Moim własnym numerem jeden jest Colgate Max White One ze specjalnymi przyspieszaczami wybielania. Pasta ta nie tylko usuwa istniejące już przebarwienia, ale także zapobiega tworzeniu się nowych i osadzaniu się kamienia nazębnego, który także nie należy do estetycznych i działa na naszą niekorzyść. Jeśli będziecie systematycznie używać pastę wybielającą zęby, możecie być pewne, że wasz uśmiech pozostanie piękny na bardzo długi czas.

Co jeszcze mogę wam polecić? Na pewno pastę wybielającą zęby Max White One Luminous. Dzięki specjalnej technologii, pasta ta tworzy pianę, aby dokładnie wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca, w tym także przestrzenie międzyzębowe. Efekt jej stosowania jest niesamowity!

ŻELE WYBIELAJĄCE

Jeśli jeszcze nie słyszałyście o żelach wybielających, koniecznie nadróbcie zaległości. Ja bez tych produktów nie mogę już funkcjonować. Efekty stosowania żeli są bardzo podobne do tych, jakie zapewniają paski. Różnica między żelem, a paskami jest jedynie taka, że paski nakleja się na zęby, a żel wylewa się do specjalnej formy tworząc w ten sposób specjalną nakładkę, którą następnie nakłada się na zęby, najlepiej na noc lub gdy wiecie, że w danym dniu pozostaniecie w domu.

Płn do płukania jamy ustnej Colgate Max White One (źródło: www.colgate.pl)

Płyn do płukania jamy ustnej Colgate Max White One (źródło: www.colgate.pl)

PŁYNY DO PŁUKANIA

Wybielający płyn do płukania, podobnie z resztą jak płyny do higieny jamy ustnej stanowią idealne dopełnienie wyżej wymienionych produktów. Regularne sięganie po nie pozwoli stworzyć ochronną powłokę dookoła zębów, która usunie przebarwienia, a także pomoże wydobyć biel zębów uzyskiwaną podczas szczotkowania. Osobiście mogę polecić wam płyn do płukania jamy ustnej Colgate Max White One. Nie dość, że zagwarantuje wam profesjonalną ochronę przed przebarwieniami, to na dodatek pomoże zapobiegać bakteriom oraz odświeży oddech.