Zazwyczaj wraz z nadejściem wiosny staramy się poprawić swój wygląd, aby dobrze czuć się we własnym ciele podczas wakacyjnych podróży, urlopów czy uroczystości. Jednak estetyczny wygląd to podstawa, nie można z niego rezygnować w żadnej z pór roku. Skoro nadchodzi jesień warto zrobić coś dla siebie i dla polepszenia samopoczucia szczególnie w chodne i przygnębiające dni. Nieustannie chcemy być młodzi i piękni, a obecnie nie jest to trudne do osiągnięcia, ponieważ z pomocną ręką przychodzi nam medycyna estetyczna. Gabinety z tej branży starają się wprowadzać jak najwięcej nowości tak, aby klienci mieli szeroki wachlarz możliwości. Działający w Warszawie Medestetis w swojej ofercie proponuje 28 zabiegów, nic dziwnego, że Warszawa pozostaje nieustannie piękna i młoda.

Walka ze zmarszczkami, czyli eliminujemy oznaki starości.

Każdy z nas boi się zmarszczek, które przypominają nam o upływie czasu i wyglądają bardzo nieestetycznie na naszej twarzy. Dzięki medycynie estetycznej problem ten można szybko i skutecznie zniwelować. W ofercie Medestetis znajduje się kilka zabiegów dedykowanych dla osób z problemem zmarszczek i bruzd. Iniekcja toksyny botulinowej, czyli wprowadzenie specjalnej substancji przy pomocy odpowiedniej igły do wierzchnich warstw mięśni. Zabieg ma na celu zahamowanie nadmiernej kurczliwości mięśni, która powoduje powstawanie zmarszczek i trwa od 15 do 30 minut. Podobne rezultaty daje zabieg wypełniania kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem organizmu, natomiast jego niedobory powodują zachwianie gospodarki wodnej i zwiotczenie skóry. Wprowadzona do mięśni substancja w postaci żelu wypełnia miejsca, w których powstały bruzdy i zmarszczki. Czas zabiegu waha się w okolicach jednej godziny i jest zupełnie bezpieczny. W celu wypełnienia obszarów wymagających odbudowy np. w okolicach oczu, policzków czy brody można zdecydować się także na wykonywany przez specjalistów Medestesis zabieg wprowadzenia nici hialuronowych. Ty sposobem można wymodelować owal twarzy oraz poprawić jej jędrność. Myśląc o odmłodzeniu twarzy, możemy także zdecydować się na wykorzystanie nici FIRST LIFT, które podobnie jak toksyna botulinowa osłabiają prace mięśni, zapewniając im tym samym odpoczynek. Efektem zabiegu jest również poprawa sprężystości skóry, a można go osiągnąć w niecałą godzinę.

16401782118_fbb6174428_h-1

Lepsza jakość cery – usuwanie przebarwień

Medestetis w swojej ofercie znalazł również rozwiązanie problemów przebarwień i śladów po niedoskonałościach, które często uwidaczniają się pod wpływem promieniowania UV. Zbiegi tego typu idealnie nadają się do wykonania jesienią. Przykładowo zabieg DYE-VL, czyli likwidacja powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień przy wykorzystaniu nowoczesnej Platformy Harmony XL (ALMA LASERS) idealnie nadaje się do walki z trądzikiem oraz pękającymi naczyńkami. Leczenie sprawdza się również w przypadku depigmentacji skóry. Zabieg jest w pełni kontrolowany przez specjalistów i trwa od 30 do 60 minut. Poprawę ogólnej kondycji skóry oraz usuwanie przebarwień gwarantuje wykonanie zabiegu ablacyjnego resurfacingu iPixel. W ten sposób można rozwiązać z problemem nieregularnej struktury skóry, blizn chirurgicznych oraz potrądzikowych, a także znacznie poprawić koloryt skóry. Zabieg jest przeprowadzany również przy użyciu Platformy Harmony XL (ALMA LASERS) i trwa do 60 minut.

Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej

W usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej przez specjalistów Medestetis preferowany jest niechirurgiczny zabieg lipolizy. Często stosuje się go również w walce z cellulitem. Używany w leczeniu preparat to fosfatydylocholina (rozpuszczająca błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz deoksycholat (substancja niszcząca tłuszcz). Tłuszcz, który został uwolniony z komórek tłuszczowych jest transportowany do wątroby, metabolizowany i ostatecznie wydalony z organizmu. Ta metodą można usuwać nagromadzenia tłuszczu w okolicach brzucha, pośladków, bioder, ramion oraz niektórych partii pleców. Zabieg nie jest skomplikowany i trwa nie dłużej niż 30 minut.

Modelowanie na miarę piękna

Wiele osób nie jest usatysfakcjonowane z kształtu swoich ust czy owalu twarzy. Obecnie medycyna estetyczna znajduje na to rozwiązania. Zazwyczaj przyczyną dyskomfortu mogą być uwarunkowania genetyczne, które objawiają się asymetrią bądź małą objętością w strukturze skóry. Także upływ czasu ma ogromne znaczenie przy zmianach w kondycji skóry zwłaszcza tej na twarzy. Zazwyczaj terapia opiera się na uzupełnieniu kwasu hialuronowego bądź poprawie nawilżenia skóry. Jednym z dedykowanym w takich przypadkach zabiegiem jest liftingu SILLHOUETTE SOFT. Sprawdzają się w sytuacji, gdy pacjent chce poprawić wygląd policzków, przywrócić objętość skóry w okolicach kości jarzmowych, zredukować zwiotczenia skóry na twarzy i szyi, usunąć zmarszczki czy bruzdy oraz unieść brwi. Sekretem skuteczności terapii są nici SILLHOUETTE SOFT – wynalazek amerykańskich naukowców. Zakotwiczają się one w one w tkankach w efekcie czego dochodzi do powstania napięcia niwelującego zwiotczenie skóry i poprawienie jej objętości. Czas zabiegu nie przekracza 60 minut.

Jeden zabieg szerokie zastosowanie

Ciekawym rozwiązaniem na szereg problemów jest zabieg mezoterapii, również wykonywany w Gabinecie Medycyny Estetycznej Medestetis. Gdy nasze oczy wyglądają na zmęczone, skóra straciła blask bądź jest na niej za dużo przebarwień, borykamy się z cellulitem lub rozstępami, nadmiernie wypadają nam włosy, czy przeszkadzają nam szpecące blizny śmiało możemy zdecydować się na tego typu terapię. W czasie leczenia wprowadza się w głębsze warstwy skóry odpowiednio dobrane preparaty, tzw. koktajle na bazie składników o działaniu nawilżającym, regenerującym i odżywczym (witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy). Zabieg trwa do 30 minut i jest praktycznie bezbolesny, dlatego niektórzy pacjenci nie wymagają wykonania wcześniejszego znieczulenia.

Specjaliści od medycyny estetycznej przeprowadzający zabiegi warszawskim gabinecie Medestetis, z pewnością posłużą dobrą radą każdemu pacjentowi. Oferta placówki jest niezmiernie bogata i dostosowana do indywidualnych przypadków. Korzystając z usług Medestetis z pewnością można poczuć się znów młodziej i piękniej.

Instytut medycyny estetycznej w Krakowie i Warszawie - MedEstetis