Najnowsze badania pokazują, że aż 70% Polaków ma nadwagę. Niektórzy z nich próbują z nią walczyć, jednak ich starania często okazują się nieskuteczne. Dlaczego? Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z odchudzaniem ma tendencję do przesady – rezygnując z wcześniejszych niezdrowych nawyków, wprowadza do swojego życia inne, równie nieprawidłowe. Zastępuje obżarstwo głodówkami lub całkowity brak ruchu nadmiernymi, przeciążającymi organizm ćwiczeniami. Jeżeli jesteś jedną z tych osób i chcesz schudnąć, jednak do tej pory nie udało Ci się osiągnąć zamierzonego celu, przeczytaj nasz nowy artykuł i poznaj 3 podstawowe zasady zdrowego odchudzania.

Zdrowe podejście

Czujesz się ociężale, Twoja kondycja uległa pogorszeniu i nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu − dlatego postanawiasz schudnąć. Podjęcie decyzji o zmianie to pierwszy krok do sukcesu! Pamiętaj jednak, aby nie traktować procesu odchudzania jak kary. Spróbuj myśleć o nim jak o wielkiej przygodzie, w trakcie której dowiesz się więcej na temat siebie i swojego ciała, nauczysz się przygotowywać nowe, ciekawe dania, a także poznasz wiele technik motywacyjnych, które zastosujesz w innych aspektach swojego życia, np. w życiu zawodowym. Idąc na trening lub kupując zdrowe produkty, postaraj się myśleć o nich jak o fascynujących eksperymentach, ciekawostkach, które już niedługo poznasz i wprowadzisz do swojego życia, zbierając kolejne cenne doświadczenia.

Zdrowe jedzenie

Jednym z filarów skutecznego odchudzania jest zdrowy jadłospis. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o jakość i ilość spożywanych posiłków, ale także o ich regularność. Zrezygnuj z liczenia kalorii na rzecz komponowania zbilansowanych, wyśmienitych potraw i planowania posiłków z wyprzedzeniem. Nie zapomnij także o zdrowych przekąskach, które możesz zabrać ze sobą do pracy lub do samochodu, aby zapewnić sobie regularny zastrzyk energii i potrzebnych substancji odżywczych.

Zdrowa aktywność fizyczna

Możesz powiedzieć, że ćwiczenia i aktywność fizyczna zawsze są zdrowe. Choć teoretycznie jest to prawda, w praktyce należy zachować umiar. Codzienne ćwiczenia i nadmierny wysiłek, do których mają tendencję osoby rozpoczynające swoją terapię odchudzającą, uniemożliwią pełną regenerację Twojego organizmu. Brak czasu na odpoczynek i kolejne treningi mogą prowadzić do wielu niebezpiecznych kontuzji i zablokować spadek wagi. Nie oznacza to jednak, że nie należy ćwiczyć! Jeżeli wcześniej nie miałaś zbyt dużo ruchu, a myśl o regularnych ćwiczeniach Cię przeraża, zacznij od dwóch treningów tygodniowo. Idealna ilość treningów to sport uprawiany 2-4 razy w tygodniu z odpowiednią przerwą na regenerację.

Słowo podsumowania

Jeżeli chcesz schudnąć i liczysz na trwałe efekty, zapomnij o drakońskich dietach cud i włącz racjonalne myślenie! Przesada zawsze jest niezdrowa – dotyczy to zarówno przejadania się, jak i głodzenia, braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej, jak i nadmiernego przeciążania swojego organizmu. Kompleksowe, stopniowe i przemyślane działanie daje najlepsze efekty. Jesteśmy o tym przekonani, ponieważ kompleksowy system odchudzania GACA SYSTEM, opracowany przez Konrada Gacę, pomógł już tysiącom osób, które tak jak Ty chciały schudnąć i poczuć się lepiej. Sprawdź to sama!