Zmarszczki nie wzbudzają w nas radości, choć są i takie kobiety, które lubią swoje zmarszczki. Mimo, że na powstanie zmarszczek nie mamy większego wpływu, gdyż są one zapisane w genach, to jednak proces ich pojawienia się możemy znacznie opóźnić. W jaki sposób? Na rynku dostępnych jest szereg preparatów, które mogą nam w tym pomóc.

Kremy z witaminą A

f9b92947c5f3034e867738cb6c3f725dPo witaminę A sięgały nasze babcie i mamy. Po witaminę A możemy sięgać i my. Kremy z nią cudownie regenerują skórę, a stosowane regularnie, mogą zapobiec powstaniu zmarszczek. Jeśli zmarszczki już są na skórze, kremy z witaminą A mogą pomóc je spłycić.

Kwasy AHA i mikrodermabrazja

Zarówno kremy zawierające kwasy AHA, jak również zabiegi mikrodermabrazji to skuteczne sposoby na zmarszczki. Kwasy AHA, które mogą być stosowane zarówno do cery tłustej, jak i mieszanej redukują zaskórniki, przebarwienia, a także spłycają zmarszczki. Mikrodermabrazja z kolei usuwa martwe komórki naskórka i tym samym wygładza zmarszczki.

Trzeba jednak pamiętać, że obydwa sposoby wykazują bardzo silne działanie, dlatego nie można stosować ich jednocześnie. Zawsze należy wybrać tylko jeden z tych dwóch sposobów.

Antyoksydanty

Antyoksydanty, czyli zielona herbata, koenzym Q10, witamina C i witamina E skutecznie neutralizują wolne rodniki, które atakują zdrową skórę i są odpowiedzialne za niszczenie kolagenu, a co za tym idzie, za powstawanie zmarszczek. Antyoksydanty można stosować od zewnątrz (w postaci kremów lub masek) oraz od wewnątrz (np. pijąc zieloną herbatę).

Kwas hialuronowy

krem eucerin z kwasem hialuronowymSkutecznym, jeśli nie najskuteczniejszym sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami jest kwas hialuronowy. Poza tym, że wygładza on istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, to dodatkowo genialnie nawilża skórę i przywraca jej jędrność. Działa przeciwzapalnie, regeneruje nabłonki oraz skórę właściwą. Hamuje także powstawanie obrzęków. Kwasu hialuronowego najlepiej szukać w kremach. Jedną z lepszych propozycji jest EUCERIN HYALURON – FILLER, krem wypełniający na noc z kwasem hialuronowym. Odpowiedni dla wszystkich typów skóry, redukuje zmarszczki aż na 3 poziomach skóry, wypełniając je od wewnątrz.

Kwas hialuronowy zawarty w kremie EUCERIN działa w miejscu powstawania płytkich i głębokich zmarszczek redukując je i sprawiając, że skóra odzyskuje swoją miękkość i elastyczność. Ogromną zaletą kremu EUCERIN jest również inny – bardzo ważny składnik. Mowa o bioaktywnej saponinie, która stymuluje powstawanie kwasu hialuronowego w głębokich warstwach skóry właściwej.