Były już rollery do ciała, które przynosiły ulgę bolącym mięśniom. Teraz czas na roller do twarzy. Będąc aktywnym użytkownikiem Instagrama, łatwo się na niego natknąć. Nie ma chyba teraz dziewczyny, która nie stosowałaby tego jakże wymyślnego gadżetu. Mimo, że dużą popularnością cieszą się wałeczki jadeitowe, to jednak na większą uwagę zasługuje złoty derma roller, zwłaszcza jeśli borykasz się z trądzikiem lub chcesz zniwelować zmarszczki. Dla mnie to prawdziwy hit kosmetyczny!

Złoty derma roller – czyli co dokładnie?

Tego typu przyrząd do twarzy został wykonany z miedzi, a więc w pełni naturalnego surowca, który znany jest z działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego. To właśnie dzięki tym właściwościom, złoty derma roller skutecznie łagodzi stany zapalne, a także wygładza i ujędrnia skórę. Jeśli więc zechcesz wzbogacić swoje poranne i wieczorne rytuały piękności, postaw na tego typu wałeczek. Dużym atutem rollera, poza samym materiałem, z którego został wykonany jest unikalna karbowana powierzchnia. Co nam daje? Na pewno genialnie stymuluje produkcję kolagenu oraz w przyjemny sposób niweluje napięcie mięśniowe twarzy. Efekt tego jest taki, że skóra lepiej przyjmuje kosmetyki, które głębiej się wchłaniają. A to oznacza, że pielęgnacja stanie się jeszcze bardziej owocna. Trzeba w tym miejscu dodać, że złoty derma roller jest przyrządem bardziej leczniczym niż modne na Instagramie wałki jadeitowe. Przy tym wszystkim jest bezpieczny w stosowaniu, mimo że jest dość ostry.

złoty derma roller do twarzy

Złoty derma roller – efekty

Złotego derma rollera można z powodzeniem używać kilka razy w tygodniu. Jakich efektów należy oczekiwać? Poza poprawą krążenia, a co za tym idzie wygładzeniem zmarszczek, widoczna jest poprawa owalu twarzy. Skóra staje się ładnie napięta i ujędrniona. Zmniejsza się opuchlizna twarzy i worki pod oczami. W przypadku osób z problemami skórnymi, można zauważyć złagodzenie zmian trądzikowych.

masażer do twarzy

Jak używać złotego wałeczka?

Zanim przyłożysz wałeczek do twarzy, zadbaj o dokładne jej oczyszczenie. To ważne, żeby skóra była czysta. Możesz dzień przed planowanym masażem wykonać peeling. Sam masaż powinien trwać kilka minut. Wałeczek należy przetaczać po skórze miejsce przy miejscu, wykonując ruchy góra-dół. Pamiętaj przy tym, aby nie dociskać do zbyt mocno do twarzy, bo w ten sposób można podrażnić skórę.