Jednak, zachowanie odpowiednej kondycji skóry naszych rąk przez 356 dni w roku  jest dużym wyzwaniem. Szczególnie, zimowa aura nie sprzyja naszym dłoniom. Ciągłe zmiany temperatur, śnieg, mróz wpływają na ich podrażnienie. Czy są sposoby, aby temu zaradzić?

Niewątpliwie, zima to czas, kiedy nasze dłonie są wystawione na ciężką próbę. Nierzadko ich skóra staje się sucha, zaczerwieniona, a w skrajnych przypadkach pojawia się pieczenie oraz pękanie skóry. Dodatkowo, mroźne miesiące to również okres częstych niedoborów mikroelementów i witamin w organizmie. Głównie są to krzem, cynk, potas, magnez oraz witaminy B i F. Nietrudno także o choroby, przeziębienia i ogólne osłabienie organizmu, co rzutuje na kondycję skóry dłoni i paznokci.

Co możemy zrobić, aby uchronić skórę dłoni przed skutkami nadmiernej ekspozycji na zimno i wilgoć zimą?

  • Noszenie rękawiczek – wystarczy raz o nich zapomnieć, aby zobaczyć jak wpływa to na stan naszych rąk.
  • Odpowiednio zbilansowana dieta – uzupełniajmy niedobory mikroelementów i witamin wprowadzając do jadłospisu produkty mleczne, kakao, pełnoziarniste produkty zbożowe, pestki, orzechy, suszone owoce.
  • Kompresy i kąpiele dla dłoni – posiadające działanie odżywcze, na bazie np. siemienia lnianego, aloesu czy oliwy z oliwek.
  • Olejowanie – skuteczna i popularna od dłuższego czasu forma dbania o skórę i włosy, zadziała również skutecznie na skórę dłoni, a także kondycję paznokci. Możemy stosować łatwo dostępny olejek rycynowy, herbaciany oraz wspomnianą wyżej oliwę z oliwek.
  • Zabieg parafinowy – podstawowy zabieg salonowy przynosi bardzo dobre rezultaty zimą. Parafina tworzy naturalną powłokę zatrzymującą wilgoć. Dodatkowo zmiękcza i regeneruje skórę.
  • Zabieg Happy Hands Diego della Palma – zabieg ze śluzem ślimaka, koloidalną mąką owsianą oraz proszkiem z tukwy (owocu zwanego gąbczakiem). Efekty zabiegu są widoczne od razu: miękka i aksamitna skóra dłoni, poprawa nawilżenia, eliminacja szorstkości i pękania, ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa kondycji paznokci i skórek.

Pamiętajmy, że dłonie są naszą wizytówką, zdradzają nasz wiek oraz kondycję zdrowotną. Na zadbanych dłoniach lepiej prezentują się wszelkie stylizacje paznokci. Dlatego warto o nie dbać nie tylko zimową porą, ale również cały rok.