Cała Polska biega! Bieganie to jeden z najzdrowszych trendów ostatnich czasów. Pozwala spalić tłuszczyk, genialnie wysmukla sylwetkę i ładnie buduje mięśnie. Relaksuje, robi formę i poprawia samopoczucie. W bieganiu nie liczy się to, jak długi dystans pokonujesz. Ważne, że w ogóle działasz. W przeciwieństwie do innych sportów, bieganie nie wymaga od nas drogiego sprzętu. Tak naprawdę wystarczy tylko zainwestować w dobre buty i odpowiedni biustonosz do biegania. Cała reszta nie ma znaczenia. Możesz biegać w rozciągniętych dresach i podkoszulku lub legginsach i bluzie.

Idealny biustonosz do biegania

Biustonosz do biegania to podstawa każdej biegającej kobiety. Powinien być wygodny i funkcjonalny. Powinien dobrze trzymać biust, a jednocześnie nie powodować otarć i dyskomfortu. Jak dobrać odpowiedni stanik sportowy?

Jeśli nie masz dużego biustu to tak naprawdę możesz zdecydować się na biustonosz do biegania w postaci topu. Działanie tego typu staników polega na przyciskaniu obu piersi razem do ciała. Takie staniki topy są bardzo wygodne nie tylko podczas biegania, ale również w codziennym użytkowaniu. Pamiętaj jednak, aby nie kupować staników bawełnianych. Te przeznaczone do biegania muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Jeśli twój biust jest bardziej obfity, powinnaś zadbać o stanik sportowy, który dobrze podtrzymuje piersi i dobrze przyciska do ciała każdą pierś z osobna.

biustonosz top do biegania

wygodny biustonosz do biegania

Biustonosz do biegania – dopasowanie

Stanik do biegania nie może z żadnej strony odstawać. Powinien idealnie przylegać do ciała. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, koniecznie odwiedź przymierzalnię. Niedobre są staniki zarówno za duże, jak i zbyt małe. Te ostatnie mogą boleśnie wbijać się w ciało i tym samym powodować rany.

Biustonosz sportowy – odpowiednie podtrzymanie

Przy biegu biust powinien być w 100% chroniony przed podskakiwaniem. Dlatego w przebieralni przetestuj dokładnie stanik, który zamierzasz kupić. Gdy czujesz, że twój biust jest uwięziony w połach biustonosza to znak, że jest dobry.

wygodny biustonosz sportowy

stanik do biegania

Biustonosz sportowy – liczy się wygoda

Dobry sportowy stanik nie może powodować ran. W związku z tym zwróć uwagę na jego wykonanie. Pasek pod biustem, ramiączka , miseczki. Wszystko to ma być wykonane solidnie, ale i obszyte miękkim materiałem. Sportowy stanik powinien posiadać systemy „oddychające”, by nie zatrzymywał wilgoci z ciała. Musi być czymś w rodzaju drugiej skóry. Co to oznacza? Nic nie opadać, przesuwać się, wyślizgiwać.

Pas biustonosza nie powinien być zbyt ciasny. Oczywiście, sportowy biustonosz zawsze będzie ciaśniejszy niż klasyczny, ale nie może powodować dyskomfortu, uwierać i wbijać się w skórę. Miseczki powinny ładnie chować całą pierś. Biust nie może wychodzić poza miseczki biustonosza sportowego. Ważne są też szwy. Powinny być gładkie i miękkie. Ponadto, powinno być ich jak najmniej. Dzięki temu nie będą powodować podrażnień podczas biegu.