Nie od dziś wiadomo, że najadanie się przed snem może mieć marne skutki. Przede wszystkim bardzo spowalnia metabolizm, zaburza proces trawienny i powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Brutalna prawda jest taka, że jedząc przed snem nie tylko zapracujemy na dodatkowe centymetry tu i ówdzie, ale także obniżymy jakość snu. Chcesz spać dobrze i budzić się wypoczęta? Sprawdź, czego nie jeść wieczorową porą!

Czekolada

Każda z nas lubi czekoladę. I nie mam nic przeciwko jedzeniu czekolady. Ale róbmy to w pierwszej części dnia – wtedy, kiedy potrzebujemy zastrzyku energii. Warto pamiętać, że czekolada to cukier, tłuszcz i kofeina. O ile da pierwsze składniki mogą odbić się na naszej sylwetce, o tyle kofeina może bardzo zaburzyć sen. Jeśli chcesz dobrze spać, zrezygnuj z jedzenia czekolady wieczorową porą!

Kawa

Podobnie do czekolady działa kawa. Zawarta w niej kofeina pobudza czynność serca, przez co utrudnia zasypianie. A jeśli jakimś cudem uda ci się zasnąć po kawie, to twój sen będzie zbyt płytki, żebyś naprawdę odpoczęła.

granola na kolację

Granola

Ponoć owsianka zjedzona na kolację działa bardzo pozytywnie na nasz organizm. Niestety z granolą jest odwrotnie. Zjedzona wieczorem spowoduje nagły skok glukozy we krwi, co nie jest wskazane wieczorem. Granola zjedzona na kolację sprawi, że za chwilę będziesz mieć ochotę na coś słodkiego, a poza tym twój sen będzie gorszej jakości. Jeśli lubisz granolę, jedz ją na śniadanie!

Fast food

Fast food nie dość, że jest tłusty i kaloryczny, to na dodatek jest ciężkostrawny. Chyba nie muszę mówić, co się stanie gdy zjemy go wieczorową porą? Nasz układ pokarmowy będzie cierpiał prawdziwe katusze. Niestrawność i wzdęcia gwarantowane! Musisz także pamiętać, że częste zjadanie jedzenia typu fasy food na kolację bardzo spowolni twój metabolizm, przez co tkanka tłuszczowa będzie się odkładała jak szalona.