Styl skandynawski powoli opanowuje cały świat. Zdążyłyśmy już zakochać się w skandynawskich wnętrzach. Teraz czas na skandynawską modę. Jak się okazuje minimalizm i tu może odnieść sukces, a nie tylko w naszych salonach i sypialniach.

Styl skandynawski, czyli jaki?

Ubrania w stylu skandynawskim wyróżniają się prostymi formami. Są skromne i nieskomplikowane. Na próżno szukać w nich krzykliwych ozdób czy dodatków. Na próżno szukać wymyślnych wzorów. W czym więc tkwi fenomen stylu skandynawskiego w modzie? Przede wszystkim w niezwykłej precyzji łączenia ubrań. Dzięki ubraniom w stylu skandynawskim, nasza garderoba może stać się kapsułowa, co oznacza, że wszystkie elementy garderoby będziemy mogły łączyć ze sobą na wiele sposobów i nie będziemy miały problemu ze znalezieniem pasujących do siebie ubrań.

Dobrym przykładem na wykorzystanie skandynawskiego stylu może pochwalić się marka Acne Studios, która cały czas w swojej ofercie proponuje nam oversizowe swetry czy minimalistyczne płaszcze. Takie elementy oddają charakter minimalizmu i sprawiają, że nasza stylizacja staje się bardziej szlachetna. Marki z którymi obcujemy na co dzień również mogą pochwalić się dużą ofertą ubrań w tym stylu. Wystarczy wymienić w tym miejscu chociażby lubianą sieciówkę H&M.

Hity sezonu jesiennego

W sezonie jesiennym 2016, projektanci stawiają głównie na dopasowane golfy w prążki, które z powodzeniem zestawimy z materiałowymi spodniami, ulubionymi jeansami oraz spodniami od garnituru czy ołówkową spódnicą. Hitem będą także spodnie wykonane z twillu. Przebojem będzie łączenie prążkowanych golfów z grubszymi marynarkami. Dobierając do nich rozszerzane spodnie i botki na obcasie, zyskamy bardzo stylowy look – do pracy i na uczelnię. Warte inwestycji będą też oversizowe swetry, szczególnie te w odcieniach kremu i szarości. Połączone z dopasowanymi jeansami, pozwolą przetrwać każdy dzień i wyglądać dobrze w każdej sytuacji. W momencie, kiedy do swetra i jeansów założymy seksowne szpilki, zyskamy look, w którym śmiało będziemy mogły iść na randkę. Pamiętając, że styl skandynawski kocha prostotę, rzeczą wartą inwestycji będzie też biała koszula. Połączona ze sportowymi butami i prostymi jeansami będzie fajnie wyglądać na co dzień i od święta. Nie zapominajcie też o prostych, pudełkowych płaszczach. One także idealnie wpisują się w skandynawski minimalizm.