Z pewnością wielu z nas Sycylia kojarzy się głównie z wysoką przestępczością i mafijnymi porachunkami. Jednakże warto zwrócić też uwagę na fakt, że Sycylia to niezwykle atrakcyjna, idealna na letni wypoczynek wyspa. Poznaj zalety tego miejsca.

Sycylijskie 3x „naj”

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, że chcesz spędzić urlop na Sycylii, musisz sobie zdać sprawę ze swoistej wyjątkowości tej wyspy. Po pierwsze – Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej powierzchnia wynosi ponad 25 tys. km2, co daje schronienie blisko 5 milinom osób. Po drugie – to właśnie na tej wyspie znajduje się największy i najbardziej aktywny wulkan na obszarze całej Europy. Mowa oczywiście o Etnie, która wciąż daje o sobie znać, chociaż jaj ostatni wybuch miał miejsce 7 lat temu. Po trzecie – to również na Sycylii znajduje się uznane za najpiękniejsze na świecie miasto. Jest nim Taormina, umiejscowiona na szczycie wzgórza i zwrócona w stronę morza, stanowiąca inspirację między innymi dla samego Goethego.

Pogoda idealna na całoroczną turystykę

To kolejna zaleta, jaką można przypisać decyzji – wakacje na Sycylii. Wyspa ta znajduje się w strefie niezwykle przyjaznego śródziemnomorskiego klimatu. Dla turysty planującego urlop na Sycylii oznacza to dość stabilną wiosenną aurę, suche i ciepłe lato, ciepłą i przyjemną jesień oraz łagodną zimę. Takie ukształtowanie aury sprawia, że żaden turysta nigdy nie będzie tu narzekał na nudę. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy wybierze się na swój wypoczynek na Sycylii. Jeśli na przykład termin jego przyjazdu wypadnie na bezsłoneczne dni, zawsze może udać się na zwiedzanie takich wyjątkowych miejsc jak na przykład Syrakuz z największym na wyspie teatrem, w którym po dziś dzień wystawiane są greckie dramaty czy Dolina Świątyń – doskonale zachowany zespół świątyń greckich. Zimowy pobyt na Sycylii urozmaici turyście z kolei szusowanie po ośnieżonych zboczach Etny. Wiosną z kolei można wybrać się na piesze wędrówki lub wycieczkę rowerową.

Na zakończenie powiemy kilka słów o wyborze miejsca noclegowego. Otóż, trzeba wiedzieć, że baza noclegowa Sycylii zapewnia turyście wszystko to, czego ten potrzebuje, by czuć się i wypocząć komfortowo w odpowiednich dla siebie warunkach. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić stronę – bazę noclegową www.edom.pl. W ofercie znajdziemy między innymi pola campingowe. To jedna z najtańszych, ale i najmniej wygodnych opcji noclegowych. Na gości czekają również hostele czyli wersja uboższych pod kątem wygód hoteli. Noclegi na Sycylii to również wygodne, głównie 2 – 3 -gwiazdkowe hotele. Jak wybrać w miarę przystępny cenowo nocleg na wyspie? Należy tu pamiętać o dwóch prostych zasadach. Po pierwsze – im dalej od centrum, tym ceny za nocleg są niższe. Poza sezonem czyli w okresie : październik – maj, także można liczyć na przystępne ceny.