Sucha skóra jest bardzo wymagająca. Niewłaściwie pielęgnowana, szybko staje się podrażniona, popękana i łuszcząca. Zaczyna swędzieć, a następnie piec. Zimą wymaga szczególnej troski, zwłaszcza, że czynniki zewnętrzne nie są za bardzo sprzyjające. Zmienne temperatury, do tego mroźne i silne wiatry – one bardzo szkodzą naszej suchej skórze, nawet wtedy, kiedy chowamy ją pod ciepłymi ubraniami. Również centralne ogrzewanie negatywnie wpływa na kondycję suchej skóry. Jak dbać o suchą skórę, aby ta pozostawała w dobrej formie i bez szwanku przeszła przez ten jakże trudny okres zimowy?
Kąpiel
Codzienna kąpiel to podstawa naszej higieny. Niestety zimą lepiej jest zrezygnować z długiego moczenia się w wannie, gdyż nie wpływa to dobrze na skórę. Szybki prysznic spisuje się teraz o wiele lepiej. Jeśli jednak nie potraficie żyć bez wanny, zamieńcie długie kąpiele na te krótsze – maksymalnie do 10 minut. Aby zminimalizować ryzyko jeszcze większego wysuszenia skóry, obowiązkowo dolejcie do wody olejek migdałowy!
Pamiętajcie też, aby do kąpieli używać specjalnych preparatów, takich, które zabezpieczą skórę przed uszkodzeniami i dodatkowo ją nawilżą lub natłuszczą. Dobrze, aby takie preparaty miały w swoim składzie masło shea, olej avocado, olej parafinowy lub olej macadamia. Moim numerem jeden jest EMOLIUM emulsja do kąpieli. Nowoczesny emolient znakomicie minimalizuje nieprzyjemne objawy suchej, podrażnionej i swędzącej skóry. Dzięki bogatej formule, genialnie odbudowuje płaszcz lipidowy i pozostawią skórę odpowiednio natłuszczoną i odżywioną.
EMOLIUM emulsja do kąpieli tworzy na powierzchni skóry lipidową okluzję, która nie tylko dostarcza w głąb skóry substancje długotrwale wiążące wodę w skórze, ale także chroni skórę przed utratą wody i działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu, że emulsja do kąpieli EMOLIUM nie zawiera barwników, substancji zapachowych, ani konserwantów – z powodzeniem może być stosowana przez alergików i osoby ze skłonnością do alergii.
Po kąpieli
W pielęgnacji skóry suchej bardzo ważne jest sumienne i systematyczne nawilżanie. Po każdej kąpieli lub prysznicu, na skórę należy zaaplikować odpowiednio dobrany preparat. Balsamy lub mleczka do ciała powinny zawierać składniki tłuszczowe i nawilżające. Dobre efekty dadzą preparaty bogate w mocznik, kwas hialuronowy i ceramidy. Jeśli wasza skóra jest bardzo przesuszona, możecie aplikować na nią najpierw balsam nawilżający, a po jakimś czasie (po kilku minutach) – dodatkowo balsam natłuszczający. Śmiało możecie sięgnąć też po emolienty, które zlikwidują przyczyny i skutki suchości skóry. Przede wszystkim nawilżą i natłuszczą naskórek, odbudują płaszcz hydrolipidowy i uelastycznią naskórek.
Dodatkowe wspomaganie
Raz na jakiś czas możecie zaserwować swojej suchej skórze peeling. Pozwoli on nie tylko pozbyć się martwego naskórka, ale także odświeży skórę. Sprawi też, że skóra będzie lepiej chłonąć wszelkie preparaty odżywcze, nawilżające i natłuszczające.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.