W sezonie letnim wyjątkowo chętnie odsłaniamy i pokazujemy nogi. Zgrabne, ładnie opalone i idealnie gładkie są zdecydowanym atutem każdej z nas. Co dokładnie robić, aby nasze nogi wzbudzały zachwyt przechodniów i nas samych? Poniżej znajdziecie 5 prostych, a jednocześnie skutecznych sposobów na piękne nogi.

Po pierwsze – peeling

Peeling to pierwszy zabieg, jaki powinnyśmy regularnie serwować naszej skórze. Dzięki niemu, skóra staje się miękka, gładka i przyjemna w dotyku. Peeling odświeża skórę i sprawia, że ta staje się promienna i atrakcyjna. Do nóg najlepiej sprawdzają się peelingi cukrowe, które świetnie złuszczają duże powierzchnie martwego naskórka, a jednocześnie pielęgnują skórę.

Po drugie – nawilżanie

Dobrze nawilżona skóra wygląda zdrowo i atrakcyjnie. Jest gładka i delikatna. Aby nawilżyć skórę wystarczy codziennie wmasować w nią balsam. Nic więcej. Po kąpieli czy wykonanym peelingu, balsam nawilżający będzie prawdziwym ukojeniem dla skóry.

nawilżanie skóry to ważny zabieg dla pięknych nóg

Po trzecie – relaksujący masaż

Nasze nogi każdego dnia narażone są na duży wysiłek. Wiecznie gdzieś pędzimy, dość często nosimy niewygodne obuwie lub buty na niebotycznie wysokich obcasach. Efekt tego jest taki, że nogi stają się zmęczone, ciężkie, a niekiedy i opuchnięte. Zatrzymywanie wody w organizmie może dodatkowo powodować obrzęki nóg. A to nie prezentuje się atrakcyjnie. Dlatego też raz lub dwa razy w tygodniu warto zaserwować nogom odprężający masaż. Do masażu można wykorzystać specjalny krem likwidujący nieprzyjemne uczucie obrzęku lub ulubione olejki eteryczne. Wykonywane regularnie masaże uwolnią nogi od zmęczenia i napięcia i sprawią, że te będą prezentować się perfekcyjnie w każdej sytuacji.

Po czwarte – delikatna opalenizna

Mocna opalenizna nie wygląda ani trakcyjnie, ani tym bardziej zdrowo. Co innego – opalenizna delikatna. Skóra dosłownie muśnięta słońcem prezentuje się naprawdę apetycznie. Wygląda świeżo i pięknie. Co ciekawe – delikatnie opalone nogi wyglądają na smuklejsze i zgrabniejsze. Jeśli nie lubisz wylegiwania się na słońcu, zawsze możesz opalać się „przy okazji”, np. biegając lub spacerując. Ponoć w ruchu nogi opalają się najlepiej. Możesz też sięgnąć po kosmetyki opalające i nimi się wspomóc. Fajnym rozwiązaniem są pianki opalające. Łatwe w użyciu, nie powodują zacieków jak cięższe balsamy czy mleczka. Dobrym rozwiązaniem jest też opalanie natryskowe.

depilacja nóg depilatorem zapewni długotrwałe efekty

Po piąte – depilacja nóg

Depilacja nóg to chyba jedna z najważniejszych czynności. Nigdy nie powinnyśmy o niej zapominać. Dlaczego? Bo nawet idealnie nawilżone i ładnie opalone nogi nie będą prezentować się dobrze, jeśli będą owłosione. Sposobów na gładkie nogi jest dziś naprawdę sporo. Nogi możemy golić zarówno zwykłą maszynką jednorazową, jak i ciepłym woskiem. Najlepszą jednak opcją (zarówno pod względem efektywności, jak i bezpieczeństwa) jest usuwanie owłosienia przy pomocy depilatora. Depilator usuwa owłosienie na długi czas, nie powoduje zacięć i nie wywołuje oparzeń, co niestety może zrobić wosk. Moim numerem jeden jest depilator Ultra Eco marki Rowenta. Dzięki temu, że wyposażony jest w aż 24 pęsety, depiluje dokładnie i zapewnia długotrwałe efekty. Dodatkowo, dzięki wypustkom masującym, depilator Ultra Eco zmniejsza ból podczas zabiegu depilacji i podnosi jej komfort.