Miało być tak pięknie. Słoneczny blond miał rozświetlać twarz i odejmować lat. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Zamiast looku gwiazdy Hollywood, włosy wypadają garściami, puszą się i wyglądają jak słoma. Która z nas nie borykała się z problemem spalonych włosów. Czasami nawet ulubiony fryzjer może zrobić nam krzywdę. Co robić w takiej sytuacji? Na pewno nie panikować, choć na pewno nie jest to takie proste. Można wytoczyć proces fryzjerowi, ale zanim się skończy możemy zostać bez włosów. Co zatem? Rozsądnie jest jak najszybciej zacząć akcję naprawczą. Regenerację możemy przeprowadzić z użyciem kupnych kosmetyków, ale o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z darów matki natury. Bo po co obciążać włosy kolejną chemią, jeśli możemy dopieścić je w pełni naturalnymi kosmetykami.

Na spalone włosy – majonez

Majonez na spalone włosy? A czemu nie! Jest to bardzo wdzięczny produkt, z którego możemy przygotować odżywczą maskę na włosy. Aby majonez zadziałał jeszcze lepiej warto wzbogacić go o oliwę z oliwek. Do przygotowania maski z majonezu potrzebujemy 3 łyżek majonezu, 5 kropli oliwy z oliwek i 5 kropli olejku rycynowego. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy. Gotową maskę nakładamy na suche włosy – od połowy długości aż po końce. Pozostawiamy na 30 minut. Po tym czasie myjemy głowę tak jak zwykle. Zabieg można powtarzać raz w tygodniu.

majonez na spalone włosy

Na spalone włosy aloes

Spalone włosy będą ci wdzięczne, jeśli podarujesz im maskę z aloesu. Roślina ta słynie z właściwości odżywczych i regenerujących. Jednocześnie skutecznie stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich nadmiernemu wysuszeniu. Dodając do aloesu oliwę z oliwek uzyskasz maskę zapewniającą włosom jedwabistą gładkość. Do przygotowania maseczki potrzebujemy zaledwie 5 łyżek żelu aloesowego i 2 łyżek oliwy z oliwek. Aby pozyskać żel, należy przekroić łodygę aloesu. Pozyskany żel mieszamy z oliwą z oliwek i nakładamy na włosy. Pozostawiamy na około 30 minut, po czym dokładnie spłukujemy i myjemy głowę.

aloes na spalone włosy

Na ratunek – awokado i olej kokosowy

Na spalone włosy poleca się również odżywkę z awokado i oleju kokosowego. Mikstura ta nie tylko zregeneruje włosy, ale także skutecznie je wzmocni. Jedyne czego potrzebujesz to 1 awokado oraz 3 łyżki oleju kokosowego. Miąższ awokado umieszczamy w naczyniu i rozgniatamy przy pomocy widelca. Dodajemy olej kokosowy i dokładnie mieszamy. Powstałą miksturę nakładamy na włosy i pozostawiamy na nich około 20-30 minut. Na koniec spłukujemy ciepłą wodą i myjemy głowę.

maseczki na spalone włosy