Tradycyjne palenie jest bardzo szkodliwe. Negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowe i kondycję fizyczną, ale także na stan naszej skóry. Od jakiegoś już czasu, jedyną słuszną alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych są papierosy elektroniczne. Przyjemność odczuwana w trakcie korzystania z papierosów elektronicznych wywołuje para, którą się wdycha. W przeciwieństwie do zwykłych papierosów, papieros w wydaniu elektronicznym nie zawiera tych wszystkich trujących substancji smolistych. Co za tym idzie – jest bezpieczniejszy dla naszego zdrowia, a także bardziej przyjazny dla naszego otoczenia.

Papierosy elektroniczne – zalety

W elektronicznym papierosie nie dochodzi do żadnych procesów spalania. Użytkownik nie musi wdychać szkodliwych substancji smolistych. Pozwala to zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory układu oddechowego oraz przekłada się na brak kaszlu i problemów z wydolnością. W przeciwieństwie do zwyczajnego palenia, e-papieros nie pogarsza smaku oraz węchu. Para z e-papierosa nie zawiera żadnych substancji mogących pogorszyć stan naszych zębów, cery czy włosów.

palenie elektroniczne

Flickr/Creative Commons

E-palenie, o czym wspomniałam wcześniej, jest całkowicie bezpieczne dla otoczenia. Paląc e-papierosa, nie narażamy swoich bliskich, rodziny i przyjaciół na konieczność biernego palenia. Mgiełka z e-papierosa nie posiada zapachu oraz trujących substancji.

Papieros elektroniczny może być niezwykle skuteczny podczas rzucania palenia. Za jego pomocą można samemu wybierać odpowiednie dawki nikotyny. Umożliwia to stopniowe zmniejszanie stężenia palonego płynu i stopniowe uwalnianie się do nałogu.

Mimo, że większość osób przekonana jest o tym, że elektroniczny papieros jest drogi w użytkowaniu, rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Na dłuższą metę palenie e-papierosów jest o wiele tańsze od palenia tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Większy wydatek podczas zakupu urządzenia w pełni rekompensuje wydajność oraz niska cena płynów z nikotyną.

Jakość ma znaczenie
papieros elektroniczny VYPE (źródło: govype.com)

papieros elektroniczny VYPE (źródło: govype.com)

Obecnie w wielu sklepach można kupić elektroniczne papierosy. Warto jednak mieć na uwadze, że papieros – papierosowi nierówny. Kupując tego typu produkt, należy postawić na sprawdzoną markę, bo tylko ta daje nam gwarancję jakości. Dużą popularnością na rynku cieszą się papierosy VYPE. Zawierają one nikotynę, wodę, glikol propylenowy i glicerol. Wszystkie składniki mają farmaceutyczną jakość zdefiniowaną przez Monografię Farmakopei Europejskiej i są pozyskiwane na terenie EU. Przy tworzeniu poszczególnych smaków, firma VYPE używa wyłącznie aromatów spożywczych, również pozyskiwanych na terenie EU, które są termicznie stabilne podczas przekształcania w parę.

Firma VYPE w sposób szczególny dba o jakość oferowanych produktów. Specjaliści pracujący dla marki, nie tylko sprawdzają, ale także osobiście testują jakość pary wytwarzanej przez każdy płyn eLiquid, każdą mieszankę smakową i każde urządzenie, które produkują.