Szukasz torebki, która będzie bardzo pojemna i jednocześnie wygodna w codziennym użytkowaniu? Postaw na shopperkę! Jeżeli rozglądasz się za taką torebką damską, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Shopperka – co to za torebka?

Torebką shopperką lub shopper nazywa się rodzaj damskiej torebki przypominającej torbę na zakupy. To torebka bez zamykającej klapki, ma luźniejsze albo usztywniane ścianki, które zakończone są u góry poręcznymi uchwytami. Dodatkowo może być ona wyposażona w pasek na ramię.

Do produkcji shopperek stosuje się trzy główne rodzaje materiałów: skórę ekologiczną, skórę naturalną oraz tkaniny.

Shopperki są oferowane w różnych wielkościach i formatach – pionowych i poziomych. Można dzięki temu dopasować je do własnych potrzeb pod kątem ich pojemności.

Jaką shopperkę wybrać dla siebie?

Gdy chcesz kupić shopperkę, przed zdecydowaniem się na zakup zwróć uwagę na parę istotnych czynników, by torebka mogła spełnić wszystkie twoje wymagania!

1. Wielkość

Dopasuj ją do liczby i formatu przedmiotów, jakie chcesz nosić w torebce. Najpopularniejsze to torebki shopperki A4, czyli takie, które bez trudności pomieszczą dokumenty czy zeszyty formatu A4. Można w nich nosić wtedy wszystko, co potrzebne w szkole, na uczelni albo w pracy.

2. Uchwyty i paski

Dobra torebka shopperka powinna być wyposażona w solidnie wszyte uchwyty, najlepiej miękkie lub odpowiednio ukształtowane, aby były wygodne w noszeniu na ramieniu. Wybrane modele mają również doczepiane długie paski, aby można było nosić je na ramieniu.

3. Wnętrze torebki

Shopperki są oferowane w wielu wariantach, na przykład bez przegródek albo z przegródkami. Można też kupić modele z kieszonkami wewnętrznymi, zewnętrznymi przegrodami, doczepianymi portfelami. Dodatkowe przegródki i kieszonki pomogą w uporządkowaniu rzeczy w torebce.

4. Materiał

Najlepszym wyborem, gdy liczy się elegancki wygląd i trwałość, będzie torebka shopperka ze skóry naturalnej. Sztywniejsza lub luźna skóra sprawią, że torebka posłuży na wiele lat. Alternatywą może być shopperka z tkaniny, która świetnie sprawdzi się jako dodatek do wakacyjnych stylizacji.

5. Kolor

Najczęściej kupowana jest shopperka czarna, która ze względu na swój kolor ma najbardziej uniwersalne zastosowanie. Również dostępne są modele w innych barwach, na przykład beżowej, brązowej, czerwonej, niebieskiej, miętowej, pudrowym różu. Można więc dobrać torebkę do własnego stylu i gustu.

Z różnymi modelami torebek shopperek można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów i w sklepach online. Udanych zakupów!