Kot w domu to niezwykła frajda i przyjemność. Ci co koty mają, na pewno potwierdzą, ile radości w codzienne życie wnoszą te czworonożne zwierzaki. I co z tego, że zazwyczaj chadzają własnymi drogami, jak i tak kochają nad życie?! Zaproszenie kota pod dach własnego domu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i obowiązkami, jednakże warto im się poddać. Życie z kociakiem wynagrodzi nam wszystko. Co zrobić, aby kot w domu czuł się dobrze i jak się odpowiednio przygotować na jego pojawienie się w naszym gniazdku?

Szykujemy kącik jadalniany

Mówi się, że zwierzaki bardzo brudzą i ciągle trzeba po nich sprzątać, a w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli zapewnimy naszym pupilom własny kącik do jedzenia, nawet nie zauważymy, że mamy zwierzątko w domu. Przypomni nam o tym jedynie miłe mruczenie zadowolenia… Wybierając oryginalne i nietuzinkowe akcesoria do kuchennego kącika małego pupila nie tylko uszczęśliwimy nowego członka rodziny, ale także sprawimy, że estetyka naszego mieszkania nic, a nic na tym nie ucierpi. Podstawą wyposażenia kącika jadalnianego naszego pupila powinny być dwie miski – jedna osobna na wodę i jedna na mokrą karmę. Trzeba pamiętać, aby miseczka na wodę była nieco większa od tej na karmę. Należy również pamiętać, aby kot miał stały dostęp do świeżej i czystej wody. Miseczki należy ustawić w spokojnym miejscu tak, aby kociak mógł bez stresu sięgać po jedzenie i wodę zawsze, gdy tylko ma na to ochotę. Takie miseczki powinny znajdować się w miejscu łatwo dostępnym, a więc nie gdzieś za koszem na śmieci, między meblami czy urządzeniami AGD.

Szykujemy kącik do zabaw

kot w domu zabawkiKoty uwielbiają się bawić. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Zabawa z kotem zapewnia mu prawidłowy rozwój i dobre zdrowie. Specjaliści mówią, że na zabawy z kotem należy poświęcić przynajmniej 20 minut dziennie. W jakie zabawki warto zainwestować? Kot w domu nie oznacza, że musimy zaraz wykupywać cały asortyment sklepu zoologicznego. Kociaki zadowolą się wszystkim, nawet kartonem po butach. Ważne, aby zakupione zabawki umożliwiały im bieganie, skakanie, wspinanie się lub chowanie. Fajnym pomysłem są papierowe torby, z których można stworzyć tunele. Koty uwielbiają takie kryjówki. Świetną zabawką dla kota jest też stara skarpetka wypchana szeleszczącym papierem z odrobiną kocimiętki. Wystarczy jeśli taką skarpetkę zawiążecie na końcu, aby uzyskać ulubioną przez koty „myszkę”. Taka zabawka w żaden sposób nie obciąży Waszego budżetu, a kociak z pewnością będzie zadowolony. W sklepie dla zwierzaków możecie nabyć zabawki na wędce, które imitują obiekty do polowania. Długi patyk z piórkiem lub długą tasiemką będzie strzałem w dziesiątkę! Trafioną zabawką będą też małe brzęczące myszki, które nie kosztują zbyt wiele, a dają zwierzakowi mnóstwo frajdy. Niektóre koty lubią bawić się małymi piłeczkami, tak więc je również można nabyć.

Drapaki i inne

zabawki dla kota drapakKoty uwielbiają się wspinać i ostrzyć pazurki, dlatego nie możemy pozbawić ich tej przyjemności. Jeśli decydujemy się na kota, musimy zapewnić mu wieżę do wspinania się. Najbardziej akceptowane przez koty są duże konstrukcje, które łączą drapak i urządzenie do wspinania się. Dobrym pomysłem są też specjalne paski do drapania. Z powodzeniem można zawiesić je na szafce lub krześle i gotowe. Wasz kot będzie mógł ostrzyć pazurki do woli!