Gruz ceglany, betonowy czy mieszany – takiego odpadu nie można po prostu wrzucić do kubła na odpady. Co z nim zrobić? Do wyboru jest kilka metod, by pozbyć się gruzu, a wśród nich znajduje się wynajem kontenera. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

Metody pozbycia się gruzu – co z nim zrobić?

Gdy na podwórku lub w budynku zalega gruz, można zdecydować się na jedną z kilku opcji, by się go pozbyć.

Najtańszym rozwiązaniem jest przekazanie gruzu do PSZOK-u. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przyjmuje bezpłatnie gruz od osób płacących rachunki za zagospodarowanie odpadów. Odpady muszą być jednak przekazane do punktu samodzielnie, co niekiedy jest sporym problemem.

Właśnie dlatego wtedy, gdy ma się sporo gruzu, warto wziąć pod uwagę usługi świadczone przez firmy komunalne za opłatą. Wśród nich znajduje się wywóz gruzu wraz z wynajmem kontenera na ten odpad.

Szybki i tani wywóz gruzu Ruda Śląska Gruzman – sprawdź ofertę i skorzystaj z usług na najwyższym poziomie!

Na czym polega usługa wynajmu kontenerów na gruz?

Firmy komunalne, które zajmują się wynajmem kontenerów na gruz, oferują swoim klientom bardzo prosty sposób na pozbycie się tego problematycznego odpadu.

Usługa ta polega na dostarczeniu do klienta kontenera o konkretnej pojemności na wybrany czas, na przykład na tydzień. Następnie klient może umieścić w kontenerze odpady. Może on również robić to na bieżąco w trakcie prowadzenia robót, na przykład budowlanych, wyburzeniowych, wykończeniowych.

Gdy kontener będzie już zapełniony albo po zakończeniu czasu trwania umowy firma komunalna znów przyjeżdża na miejsce i odbiera kontener. Następnie zawartość kontenera jest odpowiednio utylizowana. W przypadku gruzu często jest on przeznaczony do rozdrobnienia oraz do wykonania kruszywa.

Wobec tego usługa ta jest bardzo dobrą alternatywą dla samodzielnego wywiezienia gruzu. Jest wygodniejsza, ale nie jest na również bardzo droga.

Cena wynajmu kontenera na gruz – ile trzeba zapłacić?

Ceny wywozu gruzu są zależne od kilku ważnych czynników, między innymi od wybranej pojemności kontenera, rodzaju gruzu oraz od czasu wynajmu. Oczywiście, duże znaczenie ma też wybrana firma komunalna, ponieważ firmy te mogą zaproponować swoim klientom usługi w różnych cenach.

Wynajęcie kontenera na gruz o mniejszej pojemności, na przykład 3,5-4 m3, będzie związany z kosztem od około 500 do 700 złotych. Z kolei wtedy, gdy potrzebny będzie większy kontener, na przykład o pojemności 5-7 m2, trzeba zapłacić za niego nawet około 600-900 złotych.

Cenniki wynajmu kontenerów można już teraz sprawdzić na stronach firm komunalnych.