Święta tuż, tuż. Zanim się obejrzymy będziemy stroić choinkę i dekorować wigilijny stół. Osobiście nie mogę się już doczekać. Boże Narodzenie to jedyny taki czas, kiedy mogę złapać oddech i pobyć z bliskimi. Uwielbiam tę przedświąteczną krzątaninę. Uwielbiam stanie przy garnkach i pichcenie świątecznych potraw. Dom pachnie wtedy nieziemsko. Niektóre rzeczy mam już zrobione. Inne czekają na swoją kolej. A jak jest u Was? Pierogi polepione? Prezenty kupione? Jeśli nie macie jeszcze podarunków dla swoich bliskich, przychodzę Wam z pomocą. Powiedzmy, że dziś robię za małe pogotowie prezentowe. Jako, że dla mnie osobiście najważniejsza jest mama i to jej chcę sprawić największą przyjemność, skupię się na prezentach dla mam. W tym roku stawiam na upominki praktyczne, a więc takie, które zapewnią relaks lub odciążą od codziennych obowiązków. Co można podarować mamie?

  1. Elegancki ekspres do kawy

ekspres dokawy ciśnieniowy automatyczny marki krupsEkspres do kawy to zawsze dobry pomysł na prezent. W końcu każdy z nas lubi od czasu do czasu odciąć się od zwykłych spraw, trosk, problemów i pobujać chwilę w obłokach, z filiżanką aromatycznej i pysznej kawy. Ekspresy do kawy już jakiś czas temu przestały kojarzyć się z fanaberią, luksusem czy kaprysem. Dziś są obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni. Jeśli zechcecie podarować mamie ekspres do kawy, wybierzcie ekspres do kawy ciśnieniowy automatyczny. Taki ekspres jest elegancki i szalenie wszechstronny. Dzięki niemu, za pomocą jednego przycisku można wyczarować aż kilkanaście kaw – mniej lub bardziej tradycyjnych. Ekspres do kawy ciśnieniowy automatyczny umili Waszej mamie każdy poranek i każde popołudnie. Pozwoli rozkoszować się słodkim cappuccino z kremową pianką, jak i charakternym espresso.

  1. Odkurzacz robot

Jeszcze do niedawna prezenty typu roboty kuchenne, żelazka czy odkurzacze uznawane były za największe faux pas, jakie można popełnić. Dziś na tego typu upominki patrzy się bardziej łaskawym okiem. Bo jeśli coś ma podnieść jakość i komfort codziennego życia, to musi cieszyć. Oczywiście nie każę Wam kupować mamie na święta odkurzacza. Co to, to nie. Ale robot odkurzacz to już zupełnie coś innego. Taki gadżet to prawdziwy skarb! Odkurzacz robot programuje się według własnych potrzeb, np. żeby rozpoczął sprzątanie o godzinie, o której wychodzimy do pracy. Brzmi dobrze? Gwarantuję, że Wasza mama będzie wniebowzięta. Przynajmniej odkurzanie będzie miała z głowy. Zamiast ciągłego sprzątania, w końcu będzie mogła spokojnie usiąść na kanapie i odpocząć.

  1. Voucher do Spa

Kolejna propozycja z serii prezentów praktycznych, a jednocześnie szalenie przyjemnych to voucher do Spa. Przypomnijcie sobie, kiedy Wasza mama ostatni raz gdzieś wyjechała, kiedy ostatni raz zrobiła coś tylko dla siebie, kiedy ostatni raz się relaksowała… Prawda jest taka, że większość mam nie ma czasu na taki luksus. Może więc warto podarować jej ten luksus w świątecznym prezencie? Sama pewnie nie wyśle siebie na mały relaks. Jednakże gdy ten relaks otrzyma w prezencie, na pewno będzie zachwycona! Możecie wybrać pakiet weekendowy lub kilkudniowy. Możecie wysłać mamę do Spa gdzieś blisko domu lub wręcz przeciwnie – na drugim końcu Polski tak, żeby mogła przy okazji choć na chwilę zmienić otoczenie i odświeżyć umysł.

  1. Bilety do teatru lub na koncert

Fajnym pomysłem na prezent dla mamy z kategorii praktyczno-rozrywkowych z domieszką kultury są bilety do teatru lub na koncert. Chwile spędzone z kulturą wyższą zawsze cieszą i pozwalają oderwać się od codzienności. Takie chwile nie zawsze zdarzają się często… Jeśli Wasza mama kocha teatr, ale dawno w nim nie była, na pewno ucieszy się na widok biletów do teatru. Przy zakupie możecie kierować się albo ukochanym aktorem mamy, albo ukochanym reżyserem, albo ulubionym teatrem (komediowym, dramatycznym). To samo tyczy się koncertu. Chwile spędzone przy dźwiękach ulubionej muzyki, na pewno pozostaną w pamięci mamy na długi czas. Taki prezent nie pójdzie na marne. Na pewno pozostanie dłużej niż flakon drogich perfum czy krem pod oczy 😉