Sezon zimowy w pełni. Większość z was cieszy się z białego szaleństwa. Ja bujam w obłokach i myślami jestem na gorących plażach mojej ukochanej Grecji. Dlaczego warto już teraz pomyśleć nad wakacjami? Bo tylko teraz oferta na wymarzony wypoczynek może być tak interesująca 🙂 

Mimo, że w Grecji byłam już nie jeden raz, uwielbiam tam wracać. Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli było się w Grecji, to najpiękniejsze przeżycie ma się już za sobą. A jeśli te najpiękniejsze przeżycie możemy powtarzać, to czemu mamy z tego nie skorzystać? Grecja to kraj z bogatą kulturą i tradycjami. Poza zadeptanymi przez turystów regionami, istnieje kilka zakątków, w których naprawdę można wypocząć. Jednym z nich jest Peloponez. Tamtejsze wąwozy i wsie są tak urokliwe, że nie sposób się w nich zakochać. Jeśli lubicie takie sielsko-anielskie klimaty, to jak najbardziej wam polecam.

grecja

źródło: pinterest

Greckim zakątkiem, który wręcz trzeba odwiedzić jest Santorini. Niebieskie kopuły kościółków i bielone ściany budynków są nieodłącznym i jednocześnie najbardziej charakterystycznym elementem wyspy. Santorini to idealne miejsce dla wszystkich romantycznych i zakochanych. Liczne labirynty uliczek zachęcają do zagubienia się we dwoje i odkrywania coraz to ciekawszych zakamarków. Przytulne knajpki i kafejki zachęcają do romantycznych uczt. Z kolei artystyczne butiki pozwalają nabyć iście wyszukane perełki.

Nie lada gratką dla spragnionych dobrej zabawy jest Mykonos – wyspa, która słynie z hucznych zabaw i szaleństw do białego rana. Na Mykonos na próżno szukać ciszy i spokoju. Przyjeżdżając tutaj można liczyć na intensywne życie nocne 🙂

Grecką perełką jest też Rodos. Miasteczko słynie z białych domków na zboczu wzgórza i twierdzy wybudowanej przez Joannitów w XV wieku. Ciekawym smaczkiem są również pełne uroku kafejki z widokiem na akropol i restauracje oferujące regionalne przysmaki. Na Rodos można się zapomnieć i choć na chwilę uciec od codziennej rzeczywistości.

grecka uliczka

źródło: pinterest

Ach mogłabym wam tak pisać o Grecji w nieskończoność. Jedno jest pewne – wakacje w Grecji są spełnieniem marzeń zarówno dużych, jak i małych, tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, jak również wygrzewać ciało na ciepłym piasku 🙂 Największą zaletą Greków jest ich szczerość i otwartość. Rzadko gdzie można spotkać tak towarzyskich ludzi, jak w Grecji. Ja osobiście uwielbiam zasiadać z nimi przy wspólnym stole i godzinami słuchać opowieści o historii kraju, kulturze i obyczajach. Grecy wyraziście gestykulują i głośno się śmieją. Ale czas spędzony z nimi należy do jednych z najbardziej cennych i wyjątkowych.

Wybierając się na wakacje do Grecji warto zadbać o odpowiednie noclegi tak, aby całymi garściami czerpać ze wspaniałości tego kraju. Nie jedź do Grecji w ciemno, zarezerwuj nocleg na edom.pl. Dlaczego akurat tam? Bo tylko edom.pl proponuje tak bogatą i atrakcyjną ofertę noclegową. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, możesz zarezerwować dom, przytulny domek letniskowy lub gustowny apartament z basenem, jacuzzi i innymi udogodnieniami, które zwykłe wakacje w Grecji zamienią w wakacje marzeń!