Słyszeliście o takim wydarzeniu, jak OFF Festival? Jeśli nie, jak najszybciej nadróbcie zaległości. Macie na to trochę czasu, bo kolejna edycja odbędzie się latem 2015. Festiwal OFF o charakterze cyklicznym obejmuje szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Dyrektorem i pomysłodawcą Festiwalu jest Artur Rojek – dawny wokalista grupy Myslovitz.

Pierwsza edycja OFF Festivalu odbyła się w sierpniu 2006 roku w Mysłowicach. W 2010 roku święto muzyki alternatywnej zostało przeniesione do Katowic i tam odbywa się po dziś dzień. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Festiwal OFF cieszy się nie tylko ogromnym zainteresowaniem wśród fanów muzyki, ale także dużym poważaniem wśród muzycznych krytyków. Mimo, że nie wybiera łatwych rozwiązań i bardzo często nie prezentuje łatwej muzyki, to jednak zdobył sobie wierną publiczność i uwagę świata. Na swoim koncie posiada wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Ciekawostką jest fakt, że OFF Festival został również uznany za najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu, zdobywając nagrodę Green’n’Clean.

Czy OFF Festival można nazwać modnym? Nie sądzę. Na pewno można go nazwać nietuzinkowym, inspirującym i twórczym. Wiele artystów przyjeżdżających do Katowic swoje najlepsze płyty i hity ma dopiero przed sobą.

Główną filozofią Festiwalu jest otwartość w szerokim rozumieniu tego słowa. Festiwal nie ogranicza się do konkretnych gatunków muzycznych. Jest otwarty na rozmaite dźwięki. Nie zamyka się też na określoną grupę społeczną. Jest otwarty dla każdego niezależnie od płci, wieku, wyznania, zainteresowań i gustów.

Na OFF Festivalu nie spotkacie topowych nazwisk, zespołów i twarzy z telewizji. Nie usłyszycie hitów granych w popularnych rozgłośniach radiowych. Dyrektor wydarzenia zabiega bowiem o obecność przedstawicieli alternatywy i to ich stawia na najwyższym podium.

W trakcie edycji, jakie odbyły się do tej pory na scenie Festivalu mogliśmy podziwiać rozmaitych artystów, w tym także polskie zespoły, m.in. 19 Wiosen, O.S.T.R, Pogodno, Komety, Kobiety, Cool Kids of Death, Kapela ze wsi Warszawa, Lao Che, Cezerter, Pink Freud oraz Ścianka.

I to nie wszystko. W ramach Festivalu odbywają się też liczne spotkania z artystami i twórcami. Publiczność może brać czynny udział w dyskusjach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat muzyki. Na kolejną edycję jesteśmy zmuszeni poczekać aż do sierpnia 2015. Oby szybko minęło. Do zobaczenia!!! 🙂