Zadaniem makijażu jest podkreślenie naszej urody i największych jej walorów. Tymczasem wiele z nas popełnia szereg błędów, przez które zamiast wyglądać olśniewająco, prezentuje się dość groteskowo. Spokojnie. Błędy w makijażu zdarzają się każdej z nas. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, że robimy coś nie tak. Tak się przyzwyczaiłyśmy i tak przy tym trwamy. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest to, że w każdej chwili możemy poprawić wszelkie błędy. Wcześniej jednak musimy uświadomić sobie, co robimy źle. Jakie najczęściej błędy w makijażu popełniamy?

Nieodpowiedni korektor pod oczy

Dobry korektor pod oczy potrafi zdziałać cuda. Wspaniale rozświetla i dodaje spojrzeniu świeżości. Potrafi zamaskować oznaki nieprzespanej nocy, zatuszować sińce i cienie. Niestety, korektor pod oczy może też bardzo nam zaszkodzić. W jaki sposób? Gdy będzie miał nieodpowiedni odcień, zwłaszcza jeśli będzie zbyt jasny, tylko przyciągnie uwagę do niedoskonałości. Jeśli chcesz zlikwidować cienie pod oczami, wybierz korektor o brzoskwiniowym kolorze. I pamiętaj – zamiast aplikować korektor w kilku kropkach pod oczami, lepiej rozświetlić trójkąt biegnący od wewnętrznego kącika do skrzydełka nosa i z powrotem do zewnętrznego kącika. Taki trik błyskawicznie zdejmie z twarzy zmęczenie.

 Tusz do rzęs, który szpeci

Tusz do rzęs powinien ładnie podkreślać spojrzenie i w zależności od rodzaju, pogrubiać lub wydłużać rzęsy. Prawda jest taka, że wystarczy niewielka ilość tego kosmetyku aby makijaż oczu wyglądał dobrze. Tymczasem wiele dziewczyn przesadza z aplikacją tuszu i nakłada go na rzęsy w oszałamiających ilościach. Niestety, przeciążone tuszem rzęsy wyglądają bardzo nieestetycznie. Są zlepione i łatwiej się wykruszają. Jeśli zdarzy ci się przesadzić z tuszem do rzęs, sięgnij po grzebyczek i kilkakrotnie przejedź nim po rzęsach. Dzięki temu trikowi zbierzesz nadmiar kosmetyku i zapewnisz sobie bardziej naturalny wygląd.

Uwaga na bronzer

Każda z nas lubi mieć opaloną skórę. I nie ma w tym nic złego, póki nie przesadzimy z makijażem opalającym. Tak lubiany przez kobiety bronzer potrafi zapewnić fajny efekt, ale pod warunkiem, że jest nakładany na opaloną już skórę. Gdy nałożysz bronzer na bladą skórę uzyskasz karykaturalny efekt. I jeszcze jedno. Nigdy nie nakładaj bronzera na całą twarz. Nakładaj go tylko na miejsca, które najszybciej łapią słońce, a więc grzbiet nosa, szczyty policzków, brodę i czoło.

Puder, który odbiera postarza

Najczęściej popełniane błędy w makijażu obejmują również przesadne stosowanie pudru matującego. Owszem, kosmetyk ten jest dobrym rozwiązaniem aby zminimalizować świecenie skóry, ale nie może być używany w nadmiarze. Jeśli nałożysz na twarz zbyt dużo pudru matującego, wówczas uzyskasz efekt postarzający. A chyba tego nie chcesz, prawda? Pamiętaj też o tym, że zbyt matowa skóra wygląda na przemęczoną i chorą. Cera potrzebuje odrobiny blasku, więc zawsze oszczędnie używaj pudru matującego.