Kolczyki srebrne stanowią piękne dopełnienie naszych codziennych stylizacji. W przeciwieństwie do złotych, są subtelne i delikatne. Pięknie podkreślają naszą urodę i… dodają jej blasku. Kolczyki srebrne pasują na każdą okazję i do każdego stroju. Świetnie dopełniają look romantyczny, klasyczny, a nawet rockowy! W tym sezonie, podobnie z resztą jak w ubiegłym, stawiamy głównie na modele minimalistyczne. Oczywiście nie oznacza to, że większe i bardziej zdecydowane kolczyki nie będą modne. Będą i są. Na tym właśnie polega różnorodność trendów.

A teraz pytanie do Was: czy wybierając kolczyki srebrne na co dzień lub jakąś wyjątkową okazję dobieracie je do kształtu własnej twarzy, czy po prostu sięgacie po to, co Wam się podoba? No właśnie… Większość z nas nie przywiązuje wagi do tego, aby kolczyki pasowały do kształtu twarzy. A to błąd. Dlaczego? Bo źle dobrane kolczyki srebrne, zamiast dodawać uroku – odejmują go. A przecież chcemy wyglądać pięknie w każdej sytuacji, prawda? Poniżej krótki poradnik dotyczący tego, jakie kolczyki będą najlepsze do konkretnego kształtu twarzy.

  1. Twarz owalna – idealne kolczyki srebrne

Owal uznawany jest za kształt, który nie wymaga żadnych poprawek, ponieważ sam w sobie wyróżnia się regularnością. Tak naprawdę dla tego typu twarzy idealne będą każde srebrne kolczyki – zarówno małe kuleczki, gwiazdki i kwadraciki, jak również duże kule i modele wiszące. Twarz owalna szczególnie dobrze będzie wyglądać w kolczykach kanciastych, które nadadzą jej charakterystycznych rys.

kolczyki z cyrkoniami

źródło: pandora

  1. Twarz okrągła – odpowiednie kolczyki

Czym wyróżnia się twarz okrągła? Przede wszystkim ma dość niskie czoło, pełne policzki oraz krągłą brodę. Dla tej twarzy najlepsze będą kolczyki o nieregularnych kształtach, które optycznie wydłużą twarz i dodadzą jej ostrości. W sam raz będą również długie, zwisające modele utrzymane w formie prostokątów. Jeśli nie chcecie zrobić sobie krzywdy, unikajcie kolczyków okrągłych i owalnych.

srebrne kolczyki cyrkonia

źródło: pandora

  1. Twarz kwadratowa – jakie kolczyki wybrać?

Twarz kwadratowa to ostre rysy, mocno zarysowana linia żuchwy oraz szerokie czoło. Tutaj najlepiej sprawdzą się kolczyki o łagodnych, opływowych kształtach, a więc koła, łezki, owale, kule. Dobrym wyborem będą też długie kolczyki srebrne, które wydłużą twarz. Unikać z kolei należy modeli kwadratowych, z ostrymi kątami.

kolczyki srebrne z perłą

źródło: pandora

  1. Twarz trójkątna  – jakie kolczyki będą najlepsze?

Trójkąt to szerokie czoło, wydatne kości policzkowe oraz spiczasty podbródek. Tutaj dolna część twarzy jest węższa niż górna i może przypominać kształt serca. Idealne ozdoby uszu dla tej twarzy powinny kończyć się w okolicy końcówki podbródka. Poza tym powinny być szerokie u dołu, a wąskie u góry. Świetnym wyborem będą duże kolczyki w kształcie łezki lub trójkąta. Mając twarz trójkątną należy unikać ozdób wiszących, długich. Takie niepotrzebnie tylko wydłużą twarz, a tego nie chcemy.

kolczyki srebrne listki

źródło: pandora