Końcówka lata to idealny moment na zaplanowanie jakiegoś krótkiego wypadu. Jeśli jeszcze nie zdążyliście być na urlopie, szybko nadróbcie zaległości. Co powiecie na weekend w górach? Jak dla mnie jest to świetna propozycja, zwłaszcza na pożegnanie lata. Życie w górach zawsze płynie inaczej niż w mieście. Nawet krótki weekend tam, pozwala oderwać się od rzeczywistości, naładować akumulatory, odetchnąć pełną piersią czystym górskim powietrzem.

Dokąd pojechać?

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Większość turystów wybiera Tatry… bo modne, bo prestiżowe. Fakt, Tatrom nie brakuje niczego. Góry te potrafią zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających. I mimo, że są niesłychanie piękne i dają ogrom możliwości, mają jedną małą wadę – są zatłoczone. Jeśli zechcecie pojechać w góry, aby odpocząć, Tatry odpadają.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Idealną alternatywą dla Tatr są Beskidy – góry dla małych i dużych, aktywnych i tych nieco leniwych. Wśród ciemnozielonych lasów, pod błękitem beskidzkiego nieba ukryte jest niezwykle malownicze miasteczko – Piwniczna Zdrój. Ten stary gród kryje w sobie wiele fascynujących zagadek i tajemnic, które sprawiają, że warto tam pojechać.

Piwniczna Zdrój to idealne miejsce do wypoczynku i turystyki. Region ten obfituje w wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych. Bez względu na to czy jesteśmy zaawansowani w chodzeniu po górach czy nie – w Piwnicznej znajdziemy odpowiednie dla siebie miejsca. Również fani górskich przejażdżek rowerowych (a wiem, że takich nie brakuje) znajdą w Piwnicznej Zdroju idealne dla siebie szlaki. Atrakcją wartą skuszenia się są także spływy tratwami po rzece Poprad.

Jakie zakwaterowanie wybrać?

Dom w górach

Dom w górach

Nie jest tajemnicą, że udany weekend zależy w dużej mierze od odpowiedniego wyboru noclegu. I jeśli nie planujemy wypadu pod namiot, swój wybór zakwaterowania powinniśmy dokładnie przemyśleć. Beskidy oferują nam rozmaite noclegi. To, jaki wybierzemy zależy od tego, czego oczekujemy. Ja osobiście nie lubię się ograniczać życiem hotelowym. Hostele jakoś też do mnie nie przemawiają. W hotelu czy hostelu nie odpoczniemy tak, jak byśmy chcieli. Nigdy nie wiadomo, jakiego sąsiada będziemy mieć za ścianą.

5a3742f666e2014c91ab950fdac33f6dDoskonałą opcją na idealny wypad w góry jest wynajem domku w górach. Taki dom w górach do wynajęcia zapewni nie tylko maksymalną swobodę i intymność, ale także wiele innych udogodnień. Dom w górach do wynajęcia będzie miejscem, w którym będziemy mogli się zaszyć i naładować akumulatory, spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje lub fajną przygodę z paczką znajomych.

Dom w górach do wynajęcia jest o wiele lepszym rozwiązaniem, aniżeli hotel czy pensjonat, w których życie toczy się ustalonym rytmem, zabierając miłośnikom gór przyjemność wynikająca z funkcjonowania we własnym rytmie i rytmie górskich poranków i wieczorów.