Mając do dyspozycji wolny kawałek ogrodu, możemy go zaaranżować w taki sposób, który pozytywnie wpłynie na komfort życia naszych pociech. Krótko mówiąc – będą miały miejsce, które pozwoli im na swobodną zabawę oraz pozytywne rozładowanie energii. Drewniany placyk zabaw, który możemy połączyć z innym wyposażeniem, na pewno sprawi, że ogród będzie dużo bardziej atrakcyjny, dzieci o wiele bardziej będą w nim spędzać czas.

Posiadając dzieci, na pewno chcemy zapewnić im maksymalnie komfortowe warunki do życia oraz do rozwoju. W życiu naszych pociech, na pewnym etapie, szczególnie ważną rolę odgrywa zabawa. Powinna być ona różnorodna, zwiększać kreatywność, poprawiać kondycję fizyczną, koncentrację. Nie bez znaczenia jest również fakt, że bawiąc się z rówieśnikami, dzieci rozwijają umiejętności społeczne.

Wyposażenie naszego ogrodu z oczywistych względów powinna być przede wszystkim przemyślane oraz dopasowane do potrzeb (naszych, dzieci), jak również do uwarunkowań ogrodu, zwłaszcza jego wielkości. Na rynku są firmy, sklepy internetowe, w których można kupić drewniane place zabaw. Jakie są największe zalety takiego wyposażenia?

Największe zalety małego placu zabaw

Decydując się na zakup drewnianego placu zabaw dla naszych pociech, przede wszystkim musimy być świadomi tego, że kupujemy wyposażenie, które będzie użytkowane przez wiele lat, które jest całoroczne, z którego dzieci będą mogły korzystać zarówno latem, jak i zimą. Ma to ogromne znaczenie i zdecydowanie zwiększa możliwości zabawy. Dodatkowo plac zabaw:

– odciąga od komputera, telefonu, internetu,
– pozwala atrakcyjnie spędzać czas na świeżym powietrzu,
– rozwija motorykę, pozwala zwiększać kondycję,
– sprawia, że dzieci biegają, skaczą, wspinają się, utrzymują równowagę,
– wspiera rozwój społeczny dzieci,
– umożliwia szersze kontakty społeczne,
– pozwala na wspólną zabawę z rodzicami.

Wiele oczywiście zależy od tego, jaki plac zabaw kupimy, jakie wyposażenie będzie posiadał. Zjeżdżalnia, huśtawka, tunel, ścianki wspinaczkowe, liny, elementy manipulacyjne, wieżyczki widokowe, stery czy lunety – to wszystko może się znaleźć w konstrukcji. Jeżeli dziecko potrafi określić własne zainteresowania, na pewno dobrym rozwiązaniem jest dyskusja na ten temat. Im bardziej dopasowany plac zabaw, tym na pewno większa radość zabawy, więcej atrakcji, przyjemniej spędzony czas. Plac zabaw może być oczywiście elementem większej całości i doskonale współgrać z basenem czy piaskownicą.