Jazda pojazdem ciężarowym wymaga nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia, odpowiedniego zachowania się na drodze, odpowiedzialności za ładunek, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Istotnym elementem jest posiadanie sprawnego pojazdu ciężarowego wyposażonego w kompleksowo działający systemy, które zapewniają bezpieczeństwo i ułatwiają jazdę, również w trudnych warunkach. Częścią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest retarder Telma.

Bardzo dużo firm decyduje się na to, aby do transportu kołowego wykorzystywać nie samochody dostawcze, a duże samochody ciężarowe. Dzięki temu możliwe będzie sprawniejsze organizowanie transportu, transport większej ilości rzeczy, na dłuższe odległości, jak również szybsza realizacja wszystkich zamówień.

Nie da się ukryć, że jazda samochodem ciężarowym, dodatkowo załadowanym, znacząco różni się od kierowania samochodem osobowym. Same pojazdy ciężarowe muszą być wyposażone również w różnego rodzaju systemy, które ułatwiają jazdę. Istotnym elementem jest retarder Telma. Ma on istotny wpływ na to, jaki komfort jazdy ma kierowca, w jakim może w sposób reagować na zagrożenia, które występują na drodze.

Co daje kierowcy stosowanie retardera Telma?


Retarder Telma to urządzenie, które już znacząco poprawia komfort jazdy. To wyposażenie, które stanowi dodatkowy system hamowania, a także uzupełnienie podstawowego. Zadaniem retardera Telma jest znaczące, skuteczne ograniczenie prędkości pojazdu, gdy ten nabiera rozpędu, zjeżdżając na przykład ze wzniesienia.

Nadmierny wzrost prędkości może skutkować bardzo dużym zagrożeniem, spowodowaniem wypadku, uszkodzeniem pojazdu i towaru, jak również śmiercią kierowcy i innych osób. W takiej sytuacji tradycyjny system hamowania może sobie nie poradzić z zatrzymaniem ciężarówki. Nowoczesne retardery Telma dostarcza firma https://renz.pl/.

Zobacz także: https://loging.com.pl/na-czym-dokladnie-polega-serwis-amortyzatorow-kolejowych-i-dlaczego-jest-tak-istotny/

Dlaczego warto dbać o dobry stan techniczny pojazdu?

Poruszanie się sprawnym technicznie samochodem ciężarowym jest podstawą, która gwarantuje bezpieczeństwo jazdy, jak również bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Poruszając się niesprawnym samochodem, stwarzamy ryzyko, możemy spowodować wypadek, zniszczyć towar. Łamiemy również przepisy. Nasza firma może więc być narażona na bardzo poważne konsekwencje, związane nie tylko z wypłatą odszkodowań i koniecznością zapłaty za towar, ale przede wszystkim z utratą zaufania klientów. Zdecydowanie lepiej dokonywać regularnego serwisu aut.