Maski w płachcie kochamy za ich różnorodność – rozświetlają, nawilżają, oczyszczają, regenerują i odmładzają. Innowacyjne formuły koreańskich masek do twarzy są w stanie zaoferować skórze wszystko to, czego jej potrzeba. Wspierają zmęczoną i osłabioną cerę, zapewniają szybki zastrzyk energii, dostarczając nie tylko korzyści, ale też przyjemności w całym rytuale pielęgnacyjnym. Czy wiesz, jak je prawidłowo nakładać i o czym warto pamiętać?

Maseczki w płachcie to roślinne esencje, którymi nasączono materiał, aby skoncentrowane składniki mogły penetrować w głąb skóry. Jeśli ich jeszcze nie stosowałaś, w sklepie Beautikon.com beautikon.com/collections/maseczki-w-plachcie-do-twarzy znajdziesz szeroki wybór, także w praktycznych zestawach, które idealnie dopasowują się do kształtu twarzy. Zanim ją jednak nałożysz, dobrze pamiętać o kilku zasadach i utrwalić ten schemat, ponieważ dotyczy każdej maski.

1. Oczyszczanie skóry twarzy – zmycie twarzy pianką lub ulubionym olejkiem i wodą to pierwszy krok przed jej nałożeniem.

2. Demakijaż – to opcja, gdyby resztki makijażu pozostały na skórze po oczyszczaniu. Używając swoich kosmetyków do demakijażu, zapewnij sobie absolutne poczucie czystości.

3. Peeling – to także opcja. Możesz go wykonywać w tych samych dniach, kiedy nakładasz maskę, zachowując ustaloną regularność. Wówczas masz pewność, że zawarte w maseczce składniki aktywne będą jeszcze lepiej przenikać w głębsze warstwy skóry. Może to być np. rytuał dedykowany kuracji odmładzającej lub regenerującej, kiedy liczysz na intensywniejszy efekt.

4. Nałożenie maski w płachcie – jeśli nie wykonujesz peelingu, maskę można nałożyć po demakijażu:

  • wyjmij ją z opakowania i starannie nałóż na twarz,
  • zadbaj o to, aby płat dobrze przylegał do skroni, policzków i brody, wygładzając wszystkie fałdy, którymi tracisz skoncentrowane esencje, jakie zawiera w swoim składzie,
  • pozostałość serum w opakowaniu nałóż na płachtę lub wklep w skórę szyi, dekoltu, ewentualnie dłoni,
  • zgodnie z instrukcją trzymaj maskę na twarzy 15-30 minut, a następnie zdejmij,
  • pozostałość koncentratu wmasuj w skórę lub pozostaw do całkowitego wchłonięcia.

5. Nałożenie kremu – po kilku minutach zamknij całą pielęgnację nałożeniem kremu.