Prezent na 18 może być nie lada wyzwaniem. Może spędzić sen z powiek i wzbudzić frustrację, zwłaszcza jeśli taki prezent mamy podarować osobie, delikatnie mówiąc wybrednej i kapryśnej 😉 Prezent na 18 może przysporzyć kłopotu. Może, ale nie musi. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię i gotowe. Chcesz poznać mój patent na udany prezent na 18? Wcale nie jest on taki skomplikowany. Po pierwsze – odrzucamy wszystkie prezenty w postaci rzeczy, gadżetów, itp. Skupiamy się na prezentach nieoczywistych. Na pewno nie są Ci one obce, gdyż już od kilku sezonów święcą prawdziwe triumfy. Tego typu upominki zostały niedawno okrzyknięte prezentami XXI wieku. Dlaczego? Bo nie są sztampowe, ani przewidywalne. Bo faktycznie spełniają marzenia, pozwalają przeżyć przygodę życia i odrobinę się zabawić. Musisz przyznać, że to wszystko brzmi bardzo intrygująco 🙂

Sztampie mówimy nie!

No dobra, jeśli masz kupić udany prezent na 18, musisz zapomnieć o upominkach typu skarpetki, chociażby nie wiadomo jak efekciarskie były. Zapomnij też o czekoladkach, zdjęciach lub plakatach w ramce, zabawnych kubkach, pluszowych misiach (o zgrozo!) i innych tego typu zupełnie nieprzydatnych rzeczach. Skup się na upominkach, które wniosą coś do życia lub przynajmniej spełnią marzenia osoby, którą chcesz obdarować prezentem.

  1. Indywidualny kurs fotografii

Dziś nie ma chyba osoby, która nie strzelałaby fotek. To naprawdę fajne i przydatne hobby. Jeśli Twój przyjaciel / przyjaciółka / siostra czy brat lubi robić zdjęcia i chce je robić, podaruj kurs fotograficzny. Taki kurs nie tylko pozwoli poznać ciekawych ludzi, ale także pomoże poznać tajniki fotografowania pod okiem ekspertów z bogatym doświadczeniem.

profesjonalny kurs fotografii (źródło: katalogmarzen.pl)

  1. Kurs rysunku lub malarstwa

Fajną opcją jest też kurs rysunku, oczywiście pod warunkiem, że dana osoba przejawia talent w tej kwestii i interesuje się tego typu sztuką. Jeśli lubi rysować, prezent w tej postaci na pewno ją uszczęśliwi. Tego typu zajęcia nie tylko pomogą zdobyć niezbędne umiejętności, ale także rozbudzą

kurs rysunku i malarstwa (katalogmarzen.pl)

  1. Przejażdżka Monster Truckiem

A może by tak podarować odrobinę adrenaliny? Jubilat płci męskiej na pewno będzie zachwycony przejażdżką Monster Truckiem. Ogromne opony, niebywale wysokie zawieszenie i ryk silnika to coś, co sprawi, że męskie serce zacznie bić z niecodzienną szybkością.

ekstremalna jazda Monster Truckiem (źródło: katalogmarzen.pl)

  1. Bujanie w obłokach

Miłośnikom bujania w obłokach (zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej) można podarować lot paralotnią. Taki prezent dostarczy niesamowitych wspomnień i dreszczyku emocji. Doskonała zabawa, niecodzienne widoki i zasmakowanie nowych wrażeń to strzał w dziesiątkę dla kolorowych ptaków. Takiego wydarzenia nie da się porównać z niczym innym.

  1. Voucher do Spa

Jubilatka świętując 18 urodziny na pewno będzie zachwycona prezentem w postaci vouchera do Spa. Taki voucher może np. obejmować jakiś fajny masaż – klasyczny lub egzotyczny. Osobiście polecam masaż czekoladą lub gorącymi kamieniami. Już po jednym takim seansie człowiek ma wrażenie, że znalazł się w niebie. Obłęd!

masaż czekoladą (źródło: katalogmarzen.pl)

masaż gorącymi kamieniami (źródło: katalogmarzen.pl)