Skóra na dobre zadomowiła się w trendach. Coraz śmielej po nią sięgamy i coraz częściej przemycamy do codziennych stylizacji. Skórzana ramoneska to już klasyka gatunku. W każdej sytuacji wygląda dobrze i każdej stylizacji dodaje pazura. Skórzane ubrania na sezon zimowy 2016 to przede wszystkim sezonowa klasyka: płaszcze, spodnie obuwie i dodatki. Z czym nosić skórzane ubrania w tym sezonie?

Futro

Skórzane ubrania od dawna świetnie dogadują się z futrem. Oczywiście sztucznym, bo naturalnym futrom i futerkom mówimy zdecydowane NIE. Skórzany płaszcz łączymy z futrzanymi czapkami lub szalami. Skórzane spodnie z krótkim futerkami lub futrzaną kamizelką. Do skórzanego trenczu warto dodać futrzaną torebkę.

Połysk

Światowe wybiegi wylansowały trend, który został nazwany efektem winylu. Modne ulice dość szybko przyjęły go z otwartymi ramionami i nic nie zapowiada tego, aby chciały go wypuścić. W kwestii połyskującej skóry wybieramy przede wszystkim płaszcze, botki i spódnice. Aby całość nie wyglądała zbyt krzykliwie, warto wnieść do stylizacji element łagodzący – najlepiej na bazie kontrastu, coś matowego.

Dzianina dresowa

Skórzane ubrania dobrze wyglądają w parze z dzianiną dresową. Dres odrobinę łagodzi ostry charakter skóry, dzięki czemu ten duet można śmiało nosić na co dzień. Szczególnie dobrze będzie wyglądał w stylizacjach typowo miejskich, casualowych. Dresową bluzę warto łączyć ze skórzanymi spodniami i spódnicami.

Skóra

Skóra ze skórą? A czemu nie! Do stylizacji wybieramy nie tylko skórzany płaszcz czy kurtkę, ale dodajemy też więcej elementów. Mogą to być skórzane spodnie, skórzane legginsy i skórzane botki. Skórzana spódnica będzie świetnie się czuła w parze ze skórzaną kamizelką i skórzanymi kozakami na wysokim obcasie. Skórzane spodnie fajnie się dogadają ze skórzanym topem oraz skórzaną ramoneską. Ale uwaga! Tutaj łatwo przesadzić. Aby zachować zdrowy umiar, warto do stylizacji dodać casualowy element, np. dzianinową bluzę, koszulę lub bawełniany t-shirt.