System ERP, czyli planowania zasobów przedsiębiorstwa to oprogramowanie, które stworzone jest w celu kompleksowego zarządzania firmą. Obejmuje kontrolę najważniejszych procesów biznesowych, takich jak: sprzedaż, finanse, zaopatrzenie czy kadry. Do takich produktów zalicza się Enova 365. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Czym jest oprogramowanie ERP?

System ERP (ang. Enterprise Resources Planning) to oprogramowanie, którego celem jest kompleksowe zarządzanie wszelkimi zasobami przedsiębiorstwa, do których zalicza się obszary takie jak: sprzedaż, finanse, księgowość, kadry, zaopatrzenie, produkcja, magazyn itp. Wyróżnia się pracą na jednej bazie danych. Oznacza to, że informacje wprowadzone w jednym obszarze systemu na przykład produkcji natychmiast widoczne są przez innych użytkowników na przykład kadr.

Enova365 jako oprogramowanie ERP

Oprogramowanie ERP enova 365 to system, który może być wykupiony na własność lub w ramach abonamentu. Jest to polski produkt tworzony i rozwijany przez krajowych ekspertów. Dzięki temu jest zgodny z przepisami prawa dotyczącymi finansów, kadr czy księgowości, które są na bieżąco aktualizowane.

System ten został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne technologie i sprawdzone trendy. Przed zakupem tego produktu, warto zapoznać się z jego podstawowymi możliwościami. Później następuje etap wdrażania ERP. Jest on uzależniony od działań jakie podejmuje dane przedsiębiorstwo.

W jakich firmach sprawdzi się ERP Enova 365?

Systemy klasy ERP sprawdzą się doskonale zarówno w małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstwach. Dzięki temu, że oprogramowanie zbudowane jest z różnego rodzaju modułów, możliwa jest jego dowolna konfiguracja i dostosowanie do potrzeb poszczególnych firm. Dodatkowo w każdym momencie możliwe jest uzupełnienie oprogramowanie o dodatkowe narzędzia.

Umożliwia ono automatyzację procesów związanych z księgowością, finansami, kadrami, płacami, magazynowaniem i sprzedażą. Firmy, którym zależy na analizie danych produkcyjnych i rozwiązaniach machine learning, a także tworzeniu wizualizacji danych w czasie rzeczywistym i innych bardziej skomplikowanych procesach powinny zastanowić się również nad wyborem dodatkowego oprogramowania jakim jest Altair.

Korzyści wynikające z zastosowania systemu ERP

System ERP niezależnie od wielkości firmy umożliwia zarządzanie jej wszelkimi ważnymi danymi. Rozwiązanie to pozwala na zaoszczędzenie czasu potrzebnego do ręcznego wprowadzenia i przesyłania danych, takich jak: harmonogramy zadań, czasu pracy, list zamówień i innych. System ERP Enova 365 ułatwi pracę niemal każdego działu przedsiębiorstwa.