Drzwi wewnętrzne pełnią ważną rolę dla podkreślenia stylu, w jakim urządzona jest przestrzeń domu lub mieszkania. Mogą dopełniać wnętrza, nie odwracając uwagi od wystroju danego pomieszczenia, a także stanowić odrębną ozdobę, doskonale wpisując się w wybraną stylistykę. Nowy katalog drzwi wewnętrznych Erkado i szeroka oferta prezentowanych skrzydeł drzwiowych wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów poszukających modeli, które pozwolą im wykończyć wnętrza, zgodnie z potrzebami i aktualnymi trendami.

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych ma znaczącą rolę dla nadania wnętrzu oczekiwanego charakteru. Mają one moc spojenia wnętrza w jedną całość, wpisując się w wybraną stylistykę, a dzięki dostępnej na rynku szerokiej ofercie modeli, kolorów i wykończeń, pozwalają w łatwy sposób tworzyć spójny charakter pomieszczeń zgodny z indywidualnymi upodobaniami. O czym należy pamiętać wybierając drzwi?

Drzwi powinny być funkcjonalne

Ważnym elementem podczas wyboru drzwi jest ich funkcjonalność, przejawiająca się zarówno w prostym montażu, jak i komforcie użytkowania. Ważne, aby drzwi, które planujemy zamontować były trwałe i możliwie jak najbardziej bezproblemowe. Produkty Erkado charakteryzuje solidne wykonanie, dbałość o każdy szczegół oraz szeroki wybór. Najnowszy katalog drzwi wewnętrznych prezentuje tradycyjne drzwi jednoskrzydłowe, drzwi dwuskrzydłowe, składane, ukryte, systemy przesuwne oraz szereg akcesoriów drzwiowych. Oferta daje możliwość wcielenia w życie każdej koncepcji.

Wśród akcesoriów drzwiowych Erkado dostępne są produkty, dodatkowo wpływające na funkcjonalność oferowanych drzwi. Są to np. specjalne okleiny Antifinger, dzięki którym na drzwiach nie pozostaną odciski palców oraz wykorzystanie w drzwiach szyb VSG. Powstają one podczas trwałego sklejenia dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii. Dzięki temu po silnym uderzeniu, szkło nie rozpadnie się na małe, ostre kawałki, ale pęknie trzymając się całości, eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

Jak dobrać drzwi, gdy trendy cały czas się zmieniają?

Mnogość trendów, jak i zmieniające się upodobania mogą sprawić, że wybranie odpowiedniego modelu drzwi stanie się problematyczne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór drzwi o neutralnej estetyce, dopasowujące się do wnętrza. To pozwoli na nieograniczone wprowadzanie zmian w stylistyce pomieszczeń.

W ofercie drzwi wewnętrznych Erkado znajdują się modele NEMEZJA i POWOJNIK, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i posiadające możliwość dodania przeszkleń. Te modele dopełnią wnętrze, ale poprzez swój delikatny charakter nie odwrócą uwagi od reszty pomieszczenia. Dzięki swojej uniwersalności doskonale wpiszą się w przyjętą koncepcję, niezależnie od zmiany stylu. W razie potrzeby można delikatnie zmienić ich wygląd za pomocą klamek dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych.

Drzwi pasujące do każdego mieszkania

Zmieniające się trendy wnętrzarskie oraz modyfikacje w wyposażeniu pomieszczeń, np. przez wprowadzenie nowych mebli sprawiają, że dobór wymarzonych drzwi staje się wyzwaniem. Z pomocą przychodzą drzwi od marki Erkado, które cechują się jakością wykonania i ponadczasową stylistyką.

Do jednych z najbardziej uniwersalnych i jednocześnie funkcjonalnych drzwi oprócz wcześniej wspomnianych modeli NEMEZJA oraz POWOJNIK należy egzemplarz IRYS, który znajdzie zastosowanie w mieszkaniach wykończonych w stylu angielskim, vintage czy romantycznym. Stanowi on połączenie wytrzymałej płyty MDF odpornej na palcowanie oraz oszklenia, które po obu stronach jest gładkie i bezpieczne dla użytkowników.

Innymi drzwiami, które wpasują się w wystrój każdego wnętrza jest model BALDUR będący rozwiązaniem w mieszkaniach w stylu glamour, nowoczesnym czy skandynawskim. Na egzemplarz ten składa się ramiak drewniany pokryty po obu stronach płytą MDF wsparty wypełnieniem stabilizującym. Biała stylistyka może być połączona ze szklanymi elementami, które zapewniają prywatność i jednocześnie subtelnie przepuszczają światło z zewnątrz zapewniając przytulny nastrój.

Marka Erkado posiada w swoim portfolio wiele modeli drzwi, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu wpisując się w trendy 2022 roku. Wszystkie egzemplarze znaleźć można w katalogu produktowym, który ułatwi wybór idealnych drzwi do każdego wnętrza.