W trakcie budowy warto korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych metod, które pozwolą ukończyć projekt szybko i bez zbędnych komplikacji. W te potrzeby doskonale wpisują się szalunki ścienne z których korzystają nie tylko duże firmy budowlane, ale również stosuje się je również podczas małych, prywatnych remontów. Dlaczego warto ich używać? Podpowiadamy.

Czym są szalunki ścienne?

Szalunki ścienne to nowoczesny sposób stawiania betonowych ścian, stropów oraz pozostałych elementów niezbędnych podczas konstrukcji jakichkolwiek budynków. Jeszcze wiele lat temu korzystało się z tradycyjnych metod deskowania. Było to jednak bardzo niewygodne i zajmowało mnóstwo czasu, a efekty pozostawiały zwykle wiele do życzenia. Obecnie szalunki stanowią bardzo precyzyjną metodę szybkiego budowania ścian prostych. Po zastygnięciu betonu nie ma potrzeby dodatkowego wyrównywania fragmentów nowo powstałej konstrukcji.

Bezpieczeństwo stosowania

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie budowę domu lub innego rodzaju budynku bez nowoczesnych narzędzi. Jeśli chcemy zrobić w sposób bezpieczny i odpowiedzialny to należy używać tylko i wyłącznie sprawdzonych metod. Szalunki ścienne są stosowane na coraz szerszą skalę. Nie tylko znajdują zastosowanie podczas małych remontów, ale na stałe weszły do użytku podczas budowy wielopiętrowych konstrukcji. Oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa ponieważ wykonane są z wytrzymałych materiałów, wysoko odpornych na duże obciążenia, a także na skutki oddziaływania czynników zewnętrznych, w tym również niekorzystnych warunków pogodowych.

Zobacz także: https://drytac.pl/do-czego-wykorzystywane-sa-rusztowania-na-budowie/

Łatwość użytkowania

Szalunki ścienne są bardzo proste w użytkowaniu. Do ich obsługi nie potrzeba wyspecjalizowanych pracowników. Na prostotę i łatwość użytkowania wpływają praktyczne w użyciu zamki. Mogą być one obsługiwane nawet przez jedną osobę. Dzięki nim możliwe jest bardzo szybkie połączenie z innymi elementami konstrukcyjnymi, co jest gwarancją dużej stabilności i bezpieczeństwa. Po zakończeniu prac, w zaledwie kilka chwil, możliwy jest szybki demontaż i przeniesienie szalunku w nowe miejsce.

Duże oszczędności

Szalunek ścienny to element wielokrotnego użytku. Odporny jest na korozję i mechaniczne uszkodzenia. Zaprojektowany jest w taki sposób, że przyjmuje na siebie duże obciążenie betonem i nie potrzebuje dodatkowych elementów konstrukcyjnych. Tym samym nie zużywamy żadnych cennych materiałów lub narzędzi wzmacniających w postaci na przykład desek lub gwoździ.

Szeroką ofertę szalunków ściennych można znaleźć na stronie https://szalbud.pl/.