Firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową mogą zaprezentować swoim klientom szeroką gamę programów dietetycznych do wyboru. Na co warto zwrócić uwagę, gdy wybiera się catering dietetyczny dla siebie? Poznaj porady!

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, która również określana jest mianem cateringu dietetycznego, jest rodzajem diety, w której każdego dnia otrzymuje się gotowe posiłki w odpowiednich proporcjach składników odżywczych, z właściwie dobraną kalorycznością, zróżnicowane, smaczne i zdrowe.

Obecnie dieta pudełkowa to bardzo popularna opcja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na samodzielne gotowanie, lecz jednocześnie zależy im na zdrowym żywieniu. Jest ona dostępna także w wielu lokalizacjach. Gdy zainteresowała Cię dieta pudełkowa Jastrzębie-Zdrój – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-jastrzebie-zdroj/ to jedna z wielu lokalizacji, gdzie firma może dowieźć posiłki.

Do dyspozycji jest pełna paleta diet oferowanych przez firmy cateringowe. O czym warto pamiętać wtedy, gdy dobiera się odpowiedni wariant dla siebie?

Rodzaje cateringu dietetycznego

Każda firma cateringowa może zaoferować klientom wachlarz różnych typów diet, które różnią się posiłkami oraz właściwościami.

Do dostępnych programów dietetycznych w ofertach firm cateringowych zaliczają się:

  • Dieta standardowa,
  • Dieta wegetariańska i wegańska,
  • Dieta odchudzająca,
  • Dieta dla sportowców,
  • Dieta dla cukrzyków,
  • Dieta na serce – dla osób z chorobami układu krążenia,
  • Dieta dla osób z Hashimoto,
  • Dieta dla osób z alergiami pokarmowymi, na przykład bezglutenowa, bez laktozy.

Wszystkie z powyższych diet można także zakupić w różnych wariantach kaloryczności, które najczęściej wynoszą od 100 kalorii do 2000-2500 kalorii, co przekłada się na rodzaje oraz na ilość dostarczanych dań.

Jak dobrać odpowiednią dietę pudełkową?

Przy wybieraniu właściwego wariantu diety pudełkowej – jej typu oraz kaloryczności – trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę własne wymagania i oczekiwania, swój stan zdrowia oraz cele, jakie chcemy osiągnąć.

Typ diety dobiera się pod kątem swojego gustu i przeznaczenia programu, na przykład osoby z określonymi schorzeniami mogą zdecydować się na dietę zalecaną w ich kuracji. Kaloryczność diety dobiera się z kolei na podstawie dziennego zapotrzebowania na kalorie, które związane jest z podejmowanymi aktywnościami, BMI ciała.

W doborze odpowiedniego typu diety pomoże także firma cateringowa – wystarczy skontaktować się z nią, aby uzyskać fachową pomoc dietetyka. Na stronach internetowych niektórych firm można też znaleźć specjalne formularze, które po wypełnieniu wskazują, jaki typ diety będzie najlepszy.