Zabiegany tryb życia, praca przy komputerze i brak zdrowego odżywiania się to jedne z głównych przyczyn problemu z nadmiernymi kilogramami. Walka o piękną sylwetkę nie musi jednak oznaczać głodzenia. Można jeść smacznie, zdrowo i chudnąć. Wystarczy zdecydować się na catering dietetyczny. Sopot, Gdynia, Gdańsk czy Warszawa — w każdym większym mieście można liczyć na szeroki wybór gotowych diet. Czym się kierować przy ich wyborze? Sprawdź.

Catering dietetyczny Sopot — dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Współczesny tryb życia wielu osób opiera się na nieustannej pogoni za pracą i codziennymi obowiązkami. Efektem tego jest brak czasu na zadbanie o siebie, w tym również o to co się codziennie je. To nie sprzyja także zakupom i wybieraniu najlepszych produktów, a co dopiero samodzielnemu przygotowywaniu posiłków.

W jaki sposób zdrowo się odżywiać, nie mając na to zupełnie czasu? Rozwiązanie jest niezwykle proste — catering. Sopot, Warszawa, Gdynia czy Gdańsk, a także inne większe miasta dają możliwość, aby zdecydować się na opcję, jaką jest dieta pudełkowa. Sopot z racji dość dużego zaludnienia oferuje szereg różnorodnych rozwiązań, dzięki którym każdy zyska możliwość dopasowania odpowiedniego zestawu posiłków pod własne preferencje żywieniowe. 

Sopot — catering dietetyczny i różne warianty, które możesz wybrać

Największym dylematem osób decydujących się po raz pierwszy na skorzystanie z gotowego cateringu jest wybór odpowiedniego wariantu posiłków. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z tym, co oferuje dana dieta pudełkowa. Sopot jako duże miasto zapewnia dostęp do szeregu różnorodnych diet, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładem jest firma CHEF BOX, która ma naprawdę rozbudowaną ofertę. Do jej najpopularniejszych diet zaliczyć można:

 • domową,
 • office box,
 • wegańską,
 • o niskim indeksie IG,
 • dla mam,
 • wegetariańską z uwzględnieniem ryb,
 • wegetariańską,
 • sportową,
 • standardową,
 • standardową bez ryb,
 • bez glutenu i laktozy.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając catering? Sopot jest idealnym przykładem tego, że w pierwszej kolejności należy ustalić czego dokładnie oczekuje się od diety. Jeżeli jest się sportowcem, który ceni sobie zastrzyk energii przed wykonywanymi ćwiczeniami oraz odpowiednie minerały zawarte w posiłkach umożliwiające regenerację tkanki mięśniowej, wówczas dieta w opcji sportowej jest idealna. Osoby z insulinoopornością powinny zdecydować się na rozwiązanie przygotowane specjalnie dla nich, czyli wariant o niskim IG. Zyskują wówczas pewność, że nad ich posiłkami czuwał sztab specjalistów do spraw dietetyki, dzięki którym wszystkie dania będą dla nich bezpieczne, a przy tym smaczne i różnorodne. 

Bardzo często kobiety w ciąży czy karmiące piersią mają problem z tym, co powinny, a czego im nie wolno. Wariant dla mam, to rozwiązanie przygotowane specjalnie dla nich.

Catering Sopot – czy kaloryczność jest ważna przy wyborze diety?

Absolutną podstawą jest ustalenie kaloryczności, jaką powinien mieć catering dietetyczny Sopot. Osoba decydująca się na dietę pudełkową może sama dokonać wyboru. W jaki sposób ustalić zapotrzebowanie na kalorie? Wystarczy skorzystać z prostego narzędzia. W kalkulatorze podaje się płeć, wiek, wzrost, wagę, jak również określa własną aktywność. System przelicza pozyskane informacje, wskazując wynik w kaloriach, które powinno się przyjmować, aby zachować obecną wagę. Jeżeli chce się przybrać na wadzę, to do uzyskanego wyniku kalorycznego należy dodać więcej kalorii. W drugim przypadku, kiedy ktoś chce zrzucić zbędne kilogramy – powinien odjąć od uzyskanego wyniku co najmniej 500 kcal. 

Sopot – catering dietetyczny dostępny dla wszystkich

Dieta pudełkowa Sopot wcale nie oznacza dużych wydatków. Wbrew powszechnej opinii jest to całkiem tani sposób na zdrowe odżywianie się i zgubienie kilogramów, dlatego coraz więcej osób decyduje się z niego skorzystać. Dodatkowo oszczędzasz czas, gdyż gotową przesyłkę z posiłkami otrzymujesz każdego dnia pod drzwi domu czy mieszkania. Jeżeli to Cię nie przekonuje, to pamiętaj, że możesz zamówić dzień próbny diety. Wówczas przekonasz się, czy to opcja dla Ciebie.