Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to oznacza jedno – czas pomyśleć nad prezentami. Jeśli nie macie pomysłu na upominek dla dziadka lub babci, proponuję Wam podarować telefon. Z pewnością większość z Was zareaguje w ten sam sposób: telefon dla seniora? Ja pytam, a czemu nie? W końcu nasze babcie i nasi dziadkowe tak samo jak my lubią być w stałym kontakcie z bliskimi. Bardziej nowocześni seniorzy poza dzwonieniem, chętnie wykorzystują telefon w celach rozrywkowych. Gry czy portale społecznościowe stanowią nie lada gratkę nie tylko dla nas, ale także dla naszych dziadków. Dlaczego więc mielibyśmy odbierać im tą radość?

Jaki jest idealny telefon dla seniora? Na pewno taki telefon powinien być prosty w obsłudze, a także niezbyt skomplikowany i intuicyjny w codziennym użytkowaniu. Na pewno powinien posiadać duży i czytelny wyświetlacz oraz bardzo ergonomiczne przyciski. Duża klawiatura będzie w tym przypadku mile widziana. Wyraźna i czytelna powinna być również grafika wyświetlacza. W ogóle wszystko w takim telefonie dla seniora powinno być jasne i przejrzyste.Prawdziwą gratką dla starszych użytkowników telefonów będzie funkcja głosowego potwierdzania klawisza, który został wciśnięty. Skutecznie zapobiegnie to wybraniu błędnego numeru przed połączeniem.

Dość przydatnymi gadżetami w telefonach dla seniorów jest latarka oraz klawisz SOS – pozwalający na szybki dostęp do najważniejszych numerów telefonów.

Telefon dla seniora nie musi być od razu dziełem najnowszej technologii. Nasi dziadkowe pod tym kątem nie są aż tak wymagający jak my. Poza tym, nie potrzebują oni do szczęścia smartfonów wyposażonych w wymyślne aplikacje. Wystarczy, że wybrany telefon będzie posiadał podstawowe funkcje, a w niektórych przypadkach – dostęp do Internetu. Z resztą sami podpytajcie dziadków, czego najbardziej oczekują od telefonu. Wówczas będziecie mogli sprawić im niesamowitą niespodziankę świąteczną, taką, o której na pewno nigdy nie zapomną 🙂

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl