Lato w pełni! Większość z nas żyje wakacyjnymi wyjazdami. Niektórzy wracają już z letnich wojaży. Inni – dopiero planują wypad nad morze, w góry czy nad jeziora. W tym całym wakacyjnym szale nie możemy jednak zapominać o jednym – o codziennej sumiennej pielęgnacji skóry naszej twarzy. Chyba nie muszę Wam mówić, jak niekorzystny wpływ na naszą skórę może mieć intensywne słońce, wiatr czy słona morska woda. Niekorzystnie działa też chlor zawarty w wodzie basenowej, a przecież latem korzystamy z basenów w sposób wyjątkowy. Zaniedbania pielęgnacyjne (o ile takowych się dopuścimy) bardzo szybko dadzą o sobie znać. Zapomniana i niewłaściwie pielęgnowana cera dość szybko stanie się szara, przesuszona i nieatrakcyjna. Zamiast prezentować się świeżo, będzie wyglądać na zmęczoną. Jak pielęgnować skórę twarzy latem i po jakie kosmetyki do twarzy sięgać? O tym w dzisiejszym poście. Zapraszam!

Po pierwsze – oczyszczanie

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Latem skóra naszej twarzy ma większe skłonności do pocenia się i produkcji większych ilości sebum. Łatwiej też „zbiera” wszelkie zanieczyszczenia krążące gdzieś w powietrzu. Jednym słowem – łatwiej i szybciej się brudzi. Jeśli nie będziemy na bieżąco usuwać tych zanieczyszczeń, na skórze zaczną pojawiać się zaskórniki, krostki i inne niedoskonałości. Oczyszczanie skóry to proces bardzo ważny, jeśli chcemy, aby nasza twarz była piękna, gładka i pełna blasku. Twarz powinnyśmy oczyszczać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Obowiązkowo przy użyciu żelu lub mleczka do mycia twarzy. Dlaczego? Bo mycie samą wodą nie przyniesie pożądanych rezultatów. Sama woda nie jest w stanie poradzić sobie z kurzem, potem i innymi zanieczyszczeniami, które osiadają na skórze. Pamiętajcie tylko, aby kosmetyki do twarzy, których używacie do oczyszczania były odpowiednio dopasowane do rodzaju skóry i jej problemów. Inne bowiem potrzeby ma skóra tłusta, a inne sucha. Jeszcze inne wrażliwa i normalna.

Po drugie – tonizowanie

Prawda jest taka, że latem nie powinnyśmy rozstawać się z tonikiem do twarzy. Preparat ten idealnie uzupełnia działanie żelu lub mleczka do mycia, a przy okazji świetnie odświeża skórę i przywraca jej właściwe pH. Tonik do twarzy do prawdziwe zbawienie dla naszej skóry, zwłaszcza gdy temperatury sięgają 30 stopni. Można stosować go dwa razy dziennie, a można i częściej – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Po trzecie – intensywne nawilżanie

odświeżający krem nawilżający Nivea

odświeżający krem nawilżający Nivea

Tak jak nasz organizm latem potrzebujemy intensywnego nawodnienia aby sprawnie funkcjonować, tak samo nasza skóra potrzebuje pić. Nie zapominajmy więc o systematycznym nawadnianiu od zewnątrz naszej skórze. Najlepsze do tego będą kosmetyki do twarzy w postaci lekkich kremów.

odżywczy krem nawilżający Nivea

odżywczy krem nawilżający Nivea

Ciężkie i tłuste kremy zostawmy na zimę. Latem wybierajmy produkty lekkie – takie, które nie obciążają skóry. Dobrym rozwiązaniem są kremy marki NIVEA. W sezonie letnim tylko po nie sięgam. Całkowicie spełniają moje oczekiwania, a jednocześnie potrzeby mojej skóry. Fajną propozycją dla skóry normalnej i mieszanej jest NIVEA – odświeżający krem nawilżający na dzień. Pomaga utrzymać naturalną równowagę nawilżenia i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Dla skóry suchej i wrażliwej, NIVEA przygotowała odżywczy krem nawilżający na dzień. Intensywnie wygładza on suchą skórę i jednocześnie przynosi jej ukojenie.

Letni makijaż

Krem BB Nivea

Krem BB Nivea

Pielęgnacyjne kosmetyki do twarzy to jedno. Kosmetyki do wykonywania makijażu to drugie. Zazwyczaj latem nie chce nam się malować. Poza tym prędzej czy później nałożony na skórę podkład i tak spływa lub roluje się. Doskonałą alternatywą dla pudrów i podkładów jest krem BB. Specyfik ten to prawdziwa rewolucja na rynku kosmetycznym. BB w doskonały sposób łączy właściwości kremu i podkładu. Wyrównuje koloryt skóry, eliminuje oznaki zmęczenia, przebarwienia i cienie pod oczami, a jednocześnie świetnie nawilża skórę i pomaga chronić ja przed przedwczesnym starzeniem się. Kremy BB (również w ofercie marki NIVEA) chronią, nawilżają i upiększają. Nadają skórze nieskazitelny i piękny wygląd, a przy tym jej nie obciążają. Na wakacje jak znalazł!