Piękne, białe zęby to zdecydowany atut każdej z nas. Moje drogie, nie ma co się oszukiwać – idealnie biały uśmiech znacznie ułatwia życie. I nie tylko. Dodaje pewności siebie, a co najważniejsze – odejmuje lat. Z pięknym uśmiechem możemy o wiele więcej. Niestety, bardzo często poprzez codzienne zaniedbania: niewłaściwą dietę, nieodpowiednią higienę jamy ustnej, nasze zęby tracą na swej urodzie. Z czasem na ich powierzchni pojawia się coraz więcej przebarwień i nieestetycznych plamek. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że z plamkami czyli przebarwieniami można walczyć i walkę tę można wygrać. W jaki sposób? Jedynym słusznym sposobem jest wybielanie w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów lampą LED SmartBright
Lampa LED SmartBright (źródło: www.adent.com.pl)

Lampa LED SmartBright (źródło: www.adent.com.pl)

Coraz więcej gabinetów stomatologicznych (jak np. warszawski ADENT) oferuje wybielanie nadtlenkiem wodoru aktywowanym lampą LED. Plusem tej metody jest to, że efekt widoczny jest zaraz po zakończeniu naświetlania. Dla niecierpliwych – jak znalazł. U większości pacjentów zabieg wymaga powtórzenia po około 10-14 dniach. Kolor, tak jak w przypadku innych metod, stabilizuje się około 14 dni. Warunkiem do przystąpienia zabiegu jest posiadanie dokładnie oczyszczonych z kamienia i osadów zębów. Również wszelkie ubytki powinny być naprawione. Dzięki tej metodzie można wybielić także zęby martwe.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

opal-in-trayTego typu wybielanie zębów (oferowane m.in. w warszawskim gabinecie ADENT) jest rozwiązaniem dość wygodnym, gdyż preparat wybielający dostajemy do użytku domowego i tam działamy całą resztę. Nie musimy więc spędzać godzin w gabinecie dentystycznym. W tym przypadku kuracja wybielająca trwa 7-10 dni.

Wybielanie metodą kombinowaną
źródło: www.adent.com.pl

źródło: www.adent.com.pl

Coraz częściej stosowana metoda wybielająca. Obejmuje ona wybielanie w gabinecie stomatologicznym oraz wybielanie w zaciszu własnego domu. Tego typu wybielanie również oferuje stomatolog w Warszawie ADENT.

Życie po wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jedno. Aby cieszyć się efektami przez dłuższy czas, warto wnieść do życia pewne modyfikacje. Przede wszystkim należy nieco zmodyfikować codzienną dietę. Z menu warto wyrzucić lub przynajmniej zminimalizować ciemną herbatę, kawę, czerwone wino, pomidory, kurkumę i wszystkie te produkty, które wykazują właściwości barwiące.

Po więcej informacji dotyczących usług Adent zapraszam TU.